.
.
.

ائتلاف عربی به شهروندان یمنی درباره رفتن به الحدیده هشدار داد

توزیع هزاران اطلاعیه بر فراز الحدیده قبل از آغاز عملیات پاکسازی شهر از حوثی‌ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرماندهی عملیات ساحل غربی یمن روز پنجشنبه 28 ژوئن اعلام کرد، هواپیماهای ائتلاف عربی به رهبری سعودی، هزاران اطلاعیه بر فراز شهر الحدیده و مناطق اطراف آن توزیع کرده و از شهروندان یمنی خواسته‌اند که برای سلامتی خود از سفر به الحدیده جز در موارد ضروری خودداری کنند.

در پی شکست حوثی‌ها در بسیاری از مناطق استان الحدیده و آزادسازی بخش‌هایی از این شهر به دست نیروهای ارتش ملی یمن، شبه نظامیان الحوثی اهالی ساکن شهر الحدیده به عنوان سپر انسانی استفاده کرده و مانع خروج آنها از شهر می‌شوند. این اقدام شبه نظامیان در چارچوب تلاش آنها برای جلوگیری از پیشرفت واحدهای ارتش ملی یمن اتخاذ شده است.

کودتاگران حوثی طی روزهای گذشته صدها نفر از خانواده‌های آواره که از ترس جنگ در الحدیده از شهر خارج شدند را با زور اسلحه به شهر بازگرداندند.

این شبه نظامیان فرقه گرا روز گذشته 25 کاروان از آوراگان یمنی که از منطقه «الجراحی» به سوی منطقه «آب» رفته بودند مانع آنها شده و آنان را مجبور به بازگشت به «الحدیده» کردند.

ارتش ملی یمن و نیروهای مقاومت مردمی با پشتیبانی ائتلاف عربی به رهبری سعودی عملیات گسترده را از هفته های پیش برای آزادسازی بندر استراتژیک الحدیده آغاز کردند. در این عملیات تاکنون صدها تن از شبه نظامیان حوثی کشته، زخمی و اسیر شدند.