.
.
.

قرقاش: امارات با سند دروغ بودن ادعاهای قطر را در دیوان بین‌المللی دادگستری ثابت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی پنجشنبه 28 ژانویه در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت که تظلم خواهی «روز گذشته» قطر در دیوان بین‌المللی دادگستری، همراه با گریه و ترحم برانگیز بود و تلاش برای جلب عاطفه دیگران، بسیار ضعیف بود زیرا دوحه نتوانست ادعاهای خود را با دلایل ثابت کند زیرا «ریسمان دروغ گوتاه است».


قرقاش در سلسله توئیت‌های خود افزود: «لایحه‌ای که امروز امارات به دیوان بین‌المللی دادگستری ارائه داد، قوی بود و تمام ادعاهای قطر را به صورت مستند باطل کرد. لایحه امارات، جعلی و ضعیف بودن دلایل ارائه شده از سوی قطر را نشان دهند و ثابت کردن که شهروندان قطری، قربانیان سیاست‌های دولت خود هستند».


وزیر مشاور اماراتی نوشت: «لایحه ارائه شده از سوی تیم حقوقی امارات، با دلیل، ادعاهای مظلومیت را تکذیب کرد و نشان داد که اقدام دولت قطر، تنها سر و صدای رسانه‌ای از راه رسانه‌های قطری است. همچنین اسناد ارائه شده، تفاوت میان موضع سیاسی و مسئولیت انسانی را نشان داد».


قرقاش یادآور شد: «با دلایل و اسناد، تیم قانونی امارات، اصرار کشورشان را بر ادامه آموزش، رسیدگی پزشکی و سرمایه‌گذاری‌های شهروندان قطر را توضیح داد. دولت قطر تلاش می‌کند، مظلوم نمایی انسانی کند که با واقعیت هم‌ساز نیست».


او افزود: «تصمیم‌های حاکمیتی که امارات برای حمایت از خود در برابر توطئه‌های دولت قطر اتخاذ کرد، باعث نشد مسئولیت‌های انسانی‌اش را فراموش کند. لایحه‌ای که امروز ارائه شد با دلیل و رقم بود و تلام ادعاهای رسانه‌ای قطر را تکذیب کرد».


وزیر مشاور اماراتی نوشت: «دیوان بین‌المللی دادگستری، از اسنادی مطلع شد که ثابت می‌کند همچنان دانشجویان قطری به تحصیل خود ادامه می‌دهند، شهروندان برای معالجه خدمات پزشکی دریافت می‌کنند، مجوزهای تجاری تمدید و برخی جدید صادر می‌شود و میلیون‌ها دلار از راه بانک‌ها حواله می‌شود. ریسمان دروغ کوتاه است. پیش از این نیز قطر جعل را در دادگاه‌های بین‌المللی آزموده بود ولی به نتیجه نرسیده بود».