.
.
.

افزایش حملات هوایی رژیم اسد علیه مخالفان در استان درعا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابعی در سوریه روز پنج‌شنبه 28 ژوئن اعلام کردند، نیروهای رژیم اسد، حملات خود علیه حومه درعا را افزایش دادند. این حملات نزدیکی مرز با اردن را شامل شده است.

دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه، گزارش داد که نیروهای دولتی این کشور و شبه‌نظامیان حامی آن، به پیشروی‌های جدیدی دست یافته‌اند و شهرک‌های، الملیحه الشرقیه، الملیحه الغربیه را به کنترل خود درآورده‌اند.

همچنین درگیری‌های شدیدی میان مخالفان و نیروهای رژیم اسد در بخش شمالی و شرقی شهرک الحراک، آغاز شده است.

شبکه شام نیز، گفته که مخالفان مسلح، حملات نیروهای اسد و شبه‌نظامیان حزب‌الله به سمت پایگاه دفاع هوایی در غرب شهر درعا را دفع کردند.

از سوی دیگر، استفان دی‌میستورا فرستاده سازمان ملل در امور سوریه، نگرانی خود درباره حمله نیروهای رژیم اسد و روسیه علیه درعا را ابراز کرد.او نسبت به تکرار سیناریوی غوطه شرقی و حلب هشدار داد.

دی میستورا به خبرنگاران گفت:«متاسفانه گزارش‌های جدیدی درباره توقف تنش ندارم؛ در واقع چیز جدیدی برای گفتن ندارم که به شما بگویم، هم‌اکنون که صحبت می‌کنیم، حملات، بمباران و نیز تبادل آتش میان دو طرف، ادامه دارد».

او افزود:« ما در شواری امنیت، نباید اجازه دهیم که سیناریوی غوطه شرقی یا حلب که طی آن بسیاری جان خود را از دست دادند، تکرار شود. ظاهرا در جنوب سوریه، به سمت این سیناریو در حرکت هستیم».