.
.
.

برادری خواهرش را در اولین تجربه رانندگی همراهی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

از ساعات اولیه بامداد روز یکشنبه 24 ژوئن 2018 زنان پادشاهی عربی سعودی به مانند مردان این کشور اجازه یافتند، به رانندگی بپردازند.

اولین زنی که در منطقه الشرقیه ریاض خود را برای رانندگی آماده می‌کرد به همراه برادرش به خیابان‌های این منطقه آمده بود. این برادر خودروی خود را در اختیار خواهرش قرار داده و در اولین تجربه رانندگی رسمی او را همراهی می‌کرد.

این زن جوان که دیما الدلیجان نام دارد با آغاز ممکن شدن رانندگی زنان در پادشاهی عربی سعودی خودروی خود را از برادرش تحویل گرفت. این برادر خطاب به خواهرش گفت: «حالا مسئولیت را به تو محول می‌کنم و تو لایق و توانا هستی.»

این برادر قبل از اجرایی شدن دستور پادشاه، خود شخصا خودرو را به خیابان آورده بود و پس از قانونی شدن رانندگی زنان، مسئولیت رانندگی را به خواهر جوانش سپرد تا به همراه دوستانش از اولین تجربه رانندگی لذت ببرد.

با اجرایی شدن دستور پادشاه سعودی، زنان توانستند در خیابان‌های شهرهای مختلف این کشور به رانندگی بپردازد. پیش از این کاربران شبکه‌های اجتماعی با انتشار هشتگ‌هایی حاوی رهنمودهایی خطاب به رانندگان مرد، از آنها خواسته بودند نسبت به رانندگان زن با مهربانی برخورد کنند و آنها را در این روز تاریخی همراهی کنند.