.
.
.

ائتلاف‌عربی: حوثی‌ها از دو ماه پیش تاکنون از ورود کشتی‌ها به الحدیده جلوگیری می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ائتلاف عربی به رهبری سعودی روز یکشنبه 24 ژوئن 2018 اعلام کرد که شبه نظامیان حوثی از دو ماه پیش از ورود دو کشتی حامل کمک‌های اولیه از جمله فراوردهای به بندر الحدیده شدند.

ائتلاف عربی تاکید کرد، شبه نظامیان حوثی باعث اختلال در ورود کشتی ها به بندر الحدیده شدند. اين ائتلاف در بیانیه‌اى اعلام کرد، از این تاریخ مجوز ورود کشتی‌ها به بندر الحدیده را دولت قانونی یمن صادر می‌کند.

در همین حال ابو زرعه المحرمی فرمانده جبهه ساحل غربی، از اعضای شبه نظامیان حوثی که فریب این گروه را خورده‌اند خواست بندر الحدیده را به صورت مسالمت‌آمیز تحویل دهند از گروه حوثی که به دنبال ایجاد هرج و مرج و قتل و غارت و تخریب کامل شهر است خودداری کند.

پیام فرمانده عملیات جبهه ساحل غربی به اعضای فریب خورده حوثی‌ها همزمان با ورود ارتش ملی یمن و نیروهای مقاومت مردمی و نیروهای ائتلاف به مناطق شرقی و جنوبی شهر داده شده است.

نیروهای دولت قانونی که مورد حمایت هوایی و زمینی نیروهای ائتلاف عربی هستند بندر وشهر الحدیده را به طور کامل در محاصره خود درآورده و گذرگاهی برای فرار حوثی‌ها به سوی صنعا باز گذاشته‌اند.

ائتلاف عربی با ارتش ملی یمن همچنین تمام جاده‌های مناطق الدریهمی، التحیتا، بیت فقیه و دیگر جادهای متصل به الحدیده را به طور کامل از حوثی‌ها پاکسازی کرده و نیروهای دولت قانونی ایستگاههای ورودی شهر را به کنترل خود درآوردند.