.
.
.

المالکی:عملیات نظامی در صعده پیشرفت‌های زیادی داشته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی روز جمعه 22 ژوئن در یک کنفرانس خبری از بروکسل تاکید کرد، ائتلاف عربی تمام تلاش‌های خود را بکار خواهد گرفت تا دولت قانونی یمن کنترل اوضاع را به دست بگیرد.

المالکی گفت: «راه حل سیاسی همواره برای ملت یمن بهترین راه حل بوده است».

سخنگوی ائتلاف افزود:« ائتلاف عربی گزینه‌های زیادی را برای آزادسازی الحدیده در دست دارد که یکی از آنها اقدام به انجام عملیات نظامی سریع است».

المالکی همچنین تاکید کرد، بحث و مناقشه هر گونه عقب نشینی یا طرح پیشنهادی از طرف شبه نظامیان حوثی باید از طریق فرستاده سازمان ملل در امور یمن انجام شود.

سرهنگ المالکی ضمن تاکید بر ادامه عملیات ائتلاف عربی در الحدیده گفت آزادی الحدیده منجر به برقراری امنیت دریانوردی در آب‌راه‌های بین المللی خواهد شد.

وی در ادامه توضیح داد که نیروهای مشترک در پاکسازی منطقه از مین‌های کارگذاشته شده با ارتش یمن همکاری می کنند.

المالکی شبه نظامیان حوثی را متهم ساخت که منازل مسکونی غیر نظامیان در الحدیده را به استحکامات نظامی خود تبدیل کرده و در آن پناه گرفته و از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند.

وی در ادامه افزود نیروهای ائتلاف عربی تمام تسهیلات لازم برای امدادرسانی و انتقال کمک‌های پزشکی، داروئی و غذایی به الحدیده را فراهم کرده است.

وی افزود: « آزادی الحدیده بر تمام مردم یمن تاثیرگذار خواهد بود و مالیات غیر قانونی تحمیل شده از طرف شبه نظامیان حوثی را متوقف خواهد کرد».

سخنگوی ائتلاف عربی ضمن اشاره به اینکه حوثی‌ها محدودیت‌هایی را بر علمیات کمک‌رسانی و فعالیت کارکنان امدادرسان سازمان ملل اعمال می کنند، افزود: در تلاش هستیم تا کمک‌های انسان دوستانه بدون هیچگونه تبعیضی در تمام مناطق مختلف از خاک یمن توزیع شود.

سرهنگ المالکی ضمن اشاره به اینکه شبه نظامیان حوثی ده‌ها موشک بالستیک خود را به سوی خاک سعودی پرتاب و یا نشانه گرفته‌اند، گفت: «آزادسازی بندر الحدیده شریان پشتیبانی تسلیحاتی از حوثی‌ها را قطع خواهد کرد».