.
.
.

پیشروی بزرگ ارتش یمن در خاستگاه حوثی‌ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش یمن با پشتیبانی ائتلاف عربی چهارشنبه 20 ژوئن موفق به بیرون راندن حوثی‌ها از مواضع جدیدی در جبهه الملاحیظ واقع در بخش الظاهر جنوبی در غرب استان صعده خاستگاه اصلی این شبه‌نظامیان شد.

به گزارش العربیه، سرتیپ عادل المصعبی فرمانده لشکر نیروهای ویژه ارتش یمن در این باره گفت: «درگیری‌های شدیدی میان ارتش و شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی از سه روز پیش در منطقه الملاحیظ واقع در بخش الظاهر در جریان است. در این درگیری‌ها، صفوف شبه‌نظامیان از هو فروپاشیده و متحمل تلفات جانی و تسلیحاتی سنگینی شدند».

او ادامه داد: «نیروهای ارتش موفق به آزادسازی کوه‌های الخرشعی و الروقی شدند و به پیشروی خود به سمت کوه الخزره در جبهه الملاحیظ ادامه دادند که تنها یک کیلومتر از بازار ملاحیظ فاصله دارد».

المصعبی با بیان این‌که درگیری‌ها همچنان ادامه دارد، گفت: «نیروهای ارتش به پیشروی خود به سمت اتوبان بین‌المللی که منطقه المران را با الملاحیظ و حرض متصل می‌کند، ادامه می‌دهند». او یادآور شد که این پیشروی‌ها به ارتش یمن کمک می‌کند تا حقله محاصره را بر گرد شبه‌نظامیان در خاستگاهشان در کوه‌های مران، تنگ‌تر کند.

ارتش یمن با پشتیبانی ائتلاف عربی، در حال پیشروی در خاستگاه حوثی‌ها از پنج محور و تنگ‌تر کردن حلقه محاصره گرد آن‌ها است تا بتواند در چارچوب عملیاتی که آن را «قطع سر افعی» نامیده، استان صعده را از تصرف شبه‌نظامیان آزاد کند.