.
.
.

محاصره پایگاه حزب‌الله عراق در بغداد توسط نیروهای پلیس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت کشور عراق چهارشنبه 20 ژوئن اعلام کرد که نیروهای پلیس این کشور، پایگاه گروه شبه‌نظامی حزب‌الله عراق را در منطقه خیابان فلسطین وقاع در شرق بغداد، محاصره کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این اقدام پلیس عراق پس از درگیری مسلح میان نیروهای یک ایست بازرسی پلیس در خیابان فلسطین واقع در شرق بغداد با شبه‌نظامیان حزب‌الله روی داد.

در حالی که برخی منابع از کشته شدن یک نیروی پلیس در این درگیری‌سخن گفتند، خبرگزاری فرانسه از زخمی شدن دستکم 3 تن از جمله دو نیروی پلیس در این درگیری خبر داد.

یک منبع امنیتی در وزارت کشور عراق گفته است دو تن از نیروهای حاضر در ایست بازرسی نیروهای پلیس پس از شلیک آتش به سوی آن‌ها توسط شبه‌نظامیان گروه حزب‌الله عراق زخمی شدند.

این منبع گفت که این ایست بازرسی، خودرویی تحت تعقیب را در خیابان فلسطین متوقف کرد اما پس از دقایقی شماری از نیروهای حزب‌الله عراق فرا رسیده و با نیروهای ایست بازرسی درگیر شدند.

سایت «السومریه» نیوز در گزارش خود از حادثه نوشته است: «خودروهایی شخصی بدون پلاک و حامل افرادی مسلح، به دستور توقف ایست بازرسی در خیابان فلسطین توجه نکردند و به مسیر خود ادامه دادند، از این رو نیروهای ایست بازرسی اقدام به شلیک آتش به سمت این خودروها کردند، افراد مسلح حاضر در خودروها هم به سمت نیروهای پلیس در ایست بازرسی آتش گشودند که طی آن یک نیروی پلیس کشته و دو تن دیگر زخمی شدند».

این سایت خبری عراقی افزود: «این خودروها پس از آن وارد یکی از پایگاه‌ها در خیابان المهندسین منطقه فلسطین در شرق بغداد شدند. پس از آن شمار زیادی از نیروهای پلیس و اطلاعات رسیدند و این پایگاه را محاصره کردند».

این گزارش افزود: «نیروهای امنیتی مانع از ورود شهروندان به منطقه می‌شوند، تحقیقات در این زمینه آغاز شده است».

بنا بر این گزارش که به نقل از یک منبع امنیتی تهیه شده است: «نیروهای امنیتی به دنبال پنج خودرو و افراد مسلحی هستند که در این خودروها بودند».