.
.
.

نیروهای ارتش یمن وارد محله‌های جنوب الحدیده شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای ارتش یمن پس از آن‌که روز سه‌شنبه 19 ژوئن، فرودگاه الحدیده را به کنترل خود در آوردند، وارد محله الربیصه واقع در جنوب شهر الحدیده شدند.

به گزارش العربیه، یک فرمانده نظامی در ارتش ملی یمن در این باره گفت که نیروهای ارتش، در حال پیشروی به سمت خیابان «المیناء» برای کنترل بندر الحدیده هستند. او افزود که درگیری‌های سنگینی میان نیروهای ارتش و شبه‌نظامیان حوثی در جریان است.

این فرمانده نظامی، کنترل کامل الحدیده توسط ارتش یمن را «تنها مساله زمان» دانست به ویژه این‌که کنترل جاده ارتباطی میان الحدیده و صنعا می‌تواند به پیشروی نیروهای ارتش را سرعت دهد.

وضعیت فوق‌العاده و نگرانی از شورش

در مقابل، شبه‌نظامیان حوثی شامگاه سه‌شنبه در برخی محله‌های الحدیده، وضعیت فوق‌العاده اعلام کردند. به گفته ساکنان، شبه‌نظامیان حوثی پس از فرار از منطقه فرودگاه، به صورت گسترده‌ای در محله‌های مسکونی مستقر شدند.

عملیات ارتش یمن با پشیتبانی ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی این کشور در جریان است.

منابع آگاه می‌گویند که حوثی‌ها اقدام به خاموش کردن دوربین‌های مدار بسته در برخی از هتل‌های و موسسه‌های شهر الحدیده کردند و به ساکنان نسبت به فیلمبرداری از تحرکاتشان، هشدار دادند. حوثی‌ها همچنین به کندن خندق‌ها، سنگر سازی و استقرار تانک‌ها در بسیاری از محله‌های مسکونی ادامه می‌دهند. تک‌تیراندازان هم بر فراز ساختمان‌های بلند، مستقر می‌شوند.

منابع می‌افزایند که حوثی‌ها از شورش‌های مردمی در شهر الحدیده نگرانند.