.
.
.

ارتش ملی یمن کنترل محیط فرودگاه الحدیده را به دست گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش ملی یمن شامگاه پنجشنبه 14 در ادامه عملیات نظامی آزادسازی الحدیده که با پشتیبانی ائتلاف عربی انجام می‌گیرد، با پاکسازی مین‌های کار گذاشته شده حوثی‌ها به سوی فرودگاه الحدیده پیشروی کره و محیط اطراف آن را به کنترل درآورد.

به گزارش العربیه ابوزرعه المحرمی فرمانده جبهه الساحل الغربی یمن گفت:«نیروهای ارتش به همراه مقاومت مردمی با به دست گرفتن کنترل بعضی از مناطق و تحمیل تلفات سنگین بر شبه نظامیان حوثی به چند متری فرودگاه الحدیده رسیده‌اند».

در همین حال یک منبع آگاه نظامی اعلام کرد ارتش و مقاومت مردمی یمن با پشتیبانی ائتلاف عربی پس از پاکسازی شهرستان الدریهمی و منطقه الدوار در دروازه شهر الحدیده، وارد روستای «المنظر» واقع در محیط فرودگاه الحدیده شدند.

ارتش ملی یمن و مقاومت مردمی طی درگیری‌ شدید با حوثی‌ها به پیشروی‌های مستمر خود برای آزادسازی شهر الحدیده و فرودگاه آن ادامه میدهند.

این منبع از فروپاشی خطوط دفاعی شبه نظامیان حوثی و فرار آنها از برخی مواضعشان در جبهه الساحل الغربی خبر داد.

وی گفت:«در پی حملات سنگین نیروهای ارتش ملی یمن و مقاومت مردمی این کشور که با پوشش هوایی جنگنده‌های ائتلاف عربی همراه است، شبه نظامیان حوثی با تحمل خسارتهای فراوان مجبور به ترک منطقه و فرار به مناطق دیگری شدند».

این منبع تصریح کرد یگان‌های مهندسی رزمی ارتش یمن و ائتلاف عربی برای دومین روز متوالی به مین روبی در محیط فرودگاه الحدیده ادامه می‌دهند.