.
.
.

تصویری.. آغاز دیدار تاریخی رئیس‌جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

لحظاتی پیش دیدار تاریخی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در هتلی در جزیره سنتوزای سنگاپور آغاز شد.

ابتدا ترامپ و اون، از دو طرف جایگاه تهیه شده برای آغاز دیدار تاریخی‌شان، به سمت هم رفتند و روبروی لنز دوربین‌ها، با یکدیگر دست دادند. برای چند ثانیه در حالی که لبخند بر لب داشتند، با یکدیگر گفت‌وگو کردند. ترامپ دست چپ خود را بر شانه کیم جونگ اون گذاشت و سپس در حالی که با یکدیگر سخن می‌گفتند، با قدم زدن بر روی فرش قرمز، به سمت اتاق محل گفت‌وگو رفتند.

آن‌ها پس از آن‌که در فضای خارجی هتل، برای نخستین بار با یکدیگر دیدار کرده و دست دادند، به اتاق محل برگزاری گفت‌وگوها رفتند و جلوی خبرنگاران هم دست دادند.

پس از آن گفت‌وگوها میان دو طرف، پشت درهای بسته آغاز شد.

دقایقی پیش از این دیدار، سران دو کشور آمریکا و کره شمالی به هتل محل دیدار خود رسیده بودند.

این اولین دیدار یک رئیس‌جمهوری آمریکا و یک رهبر کره شمالی با یکدیگر است که امروز سه‌شنبه 12 ژوئن صورت می‌گیرد. این دیدار پس از فراز و نشیب‌های بسیار برگزار شد، حتی در مقطعی احتمال لغو دیدار هم وجود داشت.

پیش از آغاز زمزمه‌ها درباره دیدار رهبران دو کشور، کیم جونگ اون توقف برنامه‌های هسته‌ای و موشک‌های بالستیک کره شمالی را اعلام کرد؛ دو برنامه‌ای که برای چند دهه، نگرانی جامعه جهانی را در پی داشت و باعث اعمال تحریم‌هایی سخت علیه پیونگ یانگ شده بود.