.
.
.

نیروهای دولتی سوریه داعش را از شهر آل بوکمال بیرون راندند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیدبان حقوق بشر سوریه، دوشنبه 11 ژوئن اعلام کرد که نیروهای دولتی این کشور، جنگجویان داعش را از شهر آل بوکمال واقع در شرق سوریه بیرون راندند.

نیروهای داعش بامداد جمعه، با ده‌ها حمله انتحاری، پیشروی خود را به سمت آل بوکمال آغاز کرده بودند. آن‌ها موفق شدند با ورود به شهر، بخش‌هایی از آن را به تصرف خود درآوردند. اما روز شنبه مجبور به عقب نشینی به سمت شمال و شمال غرب شهر شدند.

رامی عبدالرحمن مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه دوشنبه به خبرگزاری فرانسه گفت: «نیروهای دولتی و متحدانشان موفق شدند روز دوشنبه، با بیرون راندن نیروهای داعش از شمال و شمال غرب آل بوکمال، این شهر را به طور کامل کنترل کنند».

بنا بر این اعلام، نیروهای داعش به سمت بادیه آل بوکمال گریختند.

درگیری‌هایی که از روز جمعه در آل بوکمال روی داد، به کشته شدن دستکم 48 تن از نیروهای دولتی و متحدانشان و 32 تن از نیروهای داعش انجامید. دستکم 10 تن از کشته شدگان داعش، مهاجمان انتحاری بودند.

عمده نیروهای داعش در بادیه سوریه حضور دارند که از شهر تاریخی تدمر (پالمیرا) آغاز شده و تا جنوب آل بوکمال واقع در مناطق مرزی با عراق، کشیده می‌شود. داعش در بخش شرقی آل بوکمال هم با نیروهای ائتلاف سوریه دمکراتیک که بخش اعظم آن را جنگجویان کُرد تحت حمایت آمریکا تشکیل می‌دهند، در حال نبرد است.