.
.
.

سازمان ملل: بحران آوارگی در سوریه بدتر خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سازمان ملل متحد ضمن هشدار نسبت به تشدید بحران جنگ و آوارگی در سوریه اعلام کرد بیش از 920 هزار تن از مردم سوریه در دوره چهاره ماهه اول سال 2018 از مناطق محل سکونت خود فرار کرده‌اند که این آمار در مقایسه با بحران آوارگی از زمان آغاز جنگ در سوریه در سال 2017، رکوردی بی سابقه است.

سازمان ملل همچنین نسبت به «بدتر شدن» بحران آوارگی در سوریه، هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری‌ها بانوس مومتزیس، هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل متحد در سوریه، دوشنبه 11 ژوئن در کنفرانسی خبری در ژنو، با بیان اینکه «شاهد تشدید آوارگی در سوریه هستیم، از ماه آوریم، 920 آهزار آواره جدید داریم، گفت: «این بیشترین شمال آوارگان در مدت زمان کوتاه از آغاز جنگ است».

ویرانی در اثر بمباران هوایی زردنا در استان ادلب
ویرانی در اثر بمباران هوایی زردنا در استان ادلب

این مقام سازمان ملل همچنین ضمن ابراز نگرانی عمیق نسبت به تشدید حملات هوایی اخیر به استان ادلب سوریه که در حال حاضر در کنترل مخالفان رژیم سوریه است، هشدار داده گفت: «پس از گذشت 7 سال از زمان آغاز جنگ داخلی در سوریه به نظر می‌رسد که همچنان شرایط بدتری در راه است».

مومتزیس افزود که تشدید حملات نظامی، می‌تواند وضعیت در ادلب را «پیچیده‌تر و هولناک‌تر» از دیگر مناطق سوریه کند.

وی در ادامه گفت: «دفتر هماهنگی امور انسانی به خاطر احتمال افزایش 2 میلیونی شمار آوارگان در ادلب، در حال «آماده‌باش کامل» قرار دارد. او افزود: «دیگر جای (امنی) برای پناهجویان داخل سوریه باقی نمانده است».