.
.
.

بازداشت‌هاى فله‌ای جوانان توسط حوثی‌ها در آستانه آزادسازی قریب‌الوقوع الحدیده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

همزمان با پیشروی نیروهای ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن و نزدیک شدن این نیروها به بندر و شهر الحدیده واقع در غرب این کشور، منابع محلی روز جمعه 8 ژوئن از بازداشت‌های فله‌ای جوانان این شهر توسط حوثی‌ها خبر دادند.

حوثی‌ها از بیم قیام یا تشدید مقاومت مردمی در داخل این شهر الحدیده، اقدام به بازداشت تعداد زیادی از جوانان این شهر کرده و همزمان تک تیراندازان خود را بر بام‌های منازل مسکونی شهر مستقر کردند.

العربیه به نقل از منابع محلی گزارش داد، جوانان شهر الحدیده با تشکیل گروه‌های مقاومت ضد حوثی‌ها تلاش می‌کنند از دارایی‌ها و اموال عمومی و خصوصی شهرشان محافظت کنند.

جنایت‎ها و نقض‌ مکرر حقوق یمنی‌ها توسط این گروه باعث نابودسازی زیرساخت‌های اجتماعی، غارت اموال و دارایی‌های عمومی و شیوع فقر و گرسنگی میان مردم شهر الحدیده شده است.

با تشدید نارضایتی‌های مردمی علیه حوثی‌ها ترس و وحشت این گروه شبه نظامی دوچندان شده است و به همین دلیل این گروه در واکنش به قریب الوقوع بودن آزادسازی الحدیده اقدام به بازداشت‌های گسترده‌ای مردم و جوانان در این کردند.

حوثی‌ها با انتشار اخباری مبنی بر بازداشت هسته‌های مقاومت مردمی به اتهام همکاری با نیروهای ائتلاف عربی سعی می کنند رعب و وحشت را در میان مردم ایجاد کنند.

الحسن الطاهر استاندار الحدیده پیشتر گفته بود، گروه‌های مقاومت ضد حوثی از داخل این شهر به روش‌های مختلفی با نیروهای دولت قانونی یمن همکاری می‌کنند.

بنا به گفته وی تعداد زیادی از جوانان علیه ظلم و ستم حوثی‌ها قیام کرده و برای دفاع از مردم شهر اقدام به حمل سلاح علیه حوثی‌ها کردند.

وی افزود در این میان عده‌ای از میان نزدیکان فرماندهان حوثی‌ها نیز به نفع نیروهای دولت قانونی یمن اطلاعات جمع‌آوری می کنند.

نیروهای مشترک دولت قانونی یمن با پشتیبانی ائتلاف عربی مدافع دولت قانونی یمن هم اکنون به دروازه‌های شهر الحدیده رسیده است. با آزاد سازی این شهر آخرین شریان قاچاق سلاح برای شبه نظامیان حوثی قطع و مرحله سرنگونی کودتای نامشروع آنها آغاز می‌شود.