.
.
.

امضای 20 توافق‌نامه همکاری مشترک میان سعودی و امارات

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد و وزیر دفاع سعودی با شیخ محمد بن‌زاید آل نهیان، ولی‌عهد و فرمانده کل نیروهای مسلح امارات متحده عربی، شامگاه چهارشنبه ریاست نشست شورای هماهنگی سعودی-اماراتی را به عهده گرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» این نشست شاهد تشکیل ساختاری جدید برای شورای هماهنگی سعودی-اماراتی است .

این شورا با پیشنهاد و راهنمایی ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود و شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان امیر ابوظبی در سال 2016 با هدف افزایش همکاری دوجانبه در زمینه‌های مختلف از جمله توسعه اقتصادی، سیاسی، امنیتی و نظامی و ایجاد رفاه برای مردم دو کشور تاسیس و به الگویی عملی برای هماهنگی مشترک میان اعضای کشورهای خلیج تبدیل شده است.

شورای هماهنگی سعودی-اماراتی از 16 وزیر که 8 وزیر آن از امارات و 8 وزیر سعودی تشکیل شده است.این 16 و.یر در امور اقتصادی، صنایع، امور تجاری، راه و ترابری، امور مالی و سرمایه گذاری متخصص و تجربه‌های عملی دارند.

برای اطمینان از اجرای دقیق و موثر برنامه‌های همکاری و ایجاد سازوکاری شفاف با هدف ادامه فعالیت این شورا در آینده، یک کمیته اجرایی به ریاست شیخ منصور بن زاید آل نهیان از سوی دولت املرات متحده عربی و محمد التویجری از طرف کشور پادشاهی سعودی تشکیل شد.

طبق گزارش خبرگزاری «واس» کشورهای پادشاهی سعودی و امارات متحده عربی تاکنون 20 توافق‌نامه همکاری امنیتی، نظامی، اقتصادی وتجاری باهم امضا کردند.