فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • انهدام شبکه بین‌المللی قاچاق مواد مخدر در لبنان که یک روحانی عضو فعال آن بود

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  نیروهای سازمان امنیت داخلی لبنان موفق به دستگیر اعضای یک شبکه قاچاق مواد مخدر شدند که از ران فرودگاه بین‌المللی لبنان فعالیت می‌کرد و یک روحانی، از اعضای فعال آن است.

  به گزارش رسانه‌های لبنانی به نقل از سازمان امنیت داخلی این کشور، دستگیر شدگان تابعیت‌های ایتالیایی، برزیلی، آرژانتنی، آلمانی و لبنانی دارند.

  بنت بر گزارش‌ها، این عملیات ساعاتی پس از آن صورت گرفت که نیروهای سازمان امنیت عمومی لبنان، 14 تن مواد مخدر را در منطقه الاوزاعی در حومه جنوبی لبنان، کشف و ضبط کردند.

  سازمان امنیت داخلی لبنان هم در بیانیه‌ای توضیح داد که پس از چند ماه عملیات مراقبت و پی‌گرد، موفق شد هویت افرادی را کشف کند که عضو یک «شبکه جنایتکار بین‌المللی قاچاق مواد مخدر هستند».

  بنا بر این بیانیه، اعضای این شبکه اقدام به قاچاق مقادیر زیادی کوکاژین به لبنان کرده‌اند. این بیانیه افزود که اعضای این شبکه، اقدام به اجاره تعداد زیادی اتاق در هتل‌های لبنان کرده و در این اتافق‌ها، ماده کوکائین را از مایعات جدا کرده و ماده مخدر خام به دست می‌آورند تا آن را به قاچاقچیان لبنانی بفروشند و در مقابل، صدها هزار دلار به دست آوردند.

  سازمان امنیت داخلی لبنان تاکید می‌کند این تنها شبکه‌ای است که مواد مخدر را به این روش پیچیده، قاچاق می‌کند.

  این بیانیه تاکید افزوده است که مواد مخدر توسط خودروی یک روحانی با نام «غ.ز» از قاچاقچیان خارجی تحویل گرفته می‌شد و در اختیار قاچاقیان لبنانی قرار می‎گرفت. این بیانیه تاکید کرده که این روحانی، در عملیات انتقال مواد مخدر، نقش داشت.

  تبلیغات