فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل: طرح ترور نتانیاهو خنثی شد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  «شین بت» سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل روز چهارشنبه 6 ژوئن اعلام کرد که یک حلقه «تروریستی» که قصد کشتن بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل را داشت، بازداشت کرده است.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، در گزارش سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل آمده است: «در هفته‌های گذشته ما حلقه‌ای تروریستی را شناسایی و خنثی کردیم که تروریست‌های سوریه آن‌ها را هدایت می‌کرد و آنان را بنا داشتند تا نخست‌وزیر اسرائیل را به قتل برسانند. طی تحقیقات مشخص شد که اعضای این گروه تروریستی، بنا به دستوراتی که از خارج می‌گرفتند، برنامه داشتند چندین حمله تروریستی علیه مقام‌های بلند پایه اسرائیل از جمله بنیامین نتانیاهو و نیر بارکات، شهردار بیت‌المقدس انجام دهند.»

  بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل در حال حاضر در یک سفر رسمی برای رایزنی درباره برنامه هسته‌ای ایران در اروپا به سر می‌برد.

  وی روز گذشته در اظهاراتی در حساب رسمی توئیتر خود ایران را متهم به تلاش برای دست یافتن به تسلیحات هسته‌ای کرده و نوشت: «ایران خواستار نابودی اسرائیل است، اما در عین حال در پی دستیابی به تسلیحات هسته‌ای است تا بتواند برنامه‌های نسل‌کشی خود را تحقق بخشد. این عین حقیقت است. ما اطلاعاتی را که از آرشیوهای مخفی اتمی ایران به‌دست آورده‌ایم، در اختیار دولت آلمان قرار داده‌ایم».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران