.
.
.

تصویری..ده‌ها کشته و اسیر از شبه نظامیان حوثی در جنوب الحدیده

از آغاز عملیات آزادسازی الحدیده تاکنون بیش از 1000 حوثی کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی یمن روز یکشنبه 3 ژوئن اعلام کردند که دهها تن از شبه نظامیان حوثی در جبهه ساحل غربی جنوب الحدیده در حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف عربی که از نیروهای ارتش ملی و مقاومت مردمی این کشور حمایت می‌کنند، کشته شدند.

به گزارش العربیه به نقل از منابع نظامی همزمان با پوشش هوایی ائتلاف نیروهای ارتش ملی یمن دهها تن از شبه نظامیان حوثی را به اسارت درآوردند.

طبق این گزارش جنگنده‌های ائتلاف و توپخانه ارتش ملی، روز یکشنبه مواضع و مراکز تجمع کودتاگران حوثی را در شرق مناطق «المشرعی» و «المدمن» از توابع استان بیت الفقیه و مناطق شمالی استان «حیس» را به شدت بمباران کردند.

ارتش ملی یمن هنگام پاکسازی منطقه 20 تن از حوثی که در مزارع پنهان شده بودند را به اسارت درآورد.

نیروهای ارتش ملی یمن چندین زاغه سلاح متعلق به حوثی‌ها را نیز مصادره کردند همچنین بعد از ظهر شنبه نیروهای ارتش یمن مناطق گسترده ای که شامل هتل های بزرگ در حومه شهر الحدیده را به کنترل خود درآوردند.

نیروهای مشترک یمن شامگاه شنبه توانستند هتل‌های خصوصی در ناحیه غلیفقه، نخیله در استان دریهمی در نزدیکی الحدیده را آزاد کنند.

بر اساس این گزارش حوثی با حمله ارتش ملی یمن با ترک شمار زیادی از اسلحه و مخازن موشک پا به فرار گذاشتند.

منابع نظامی یمن روز یکشنبه اعلام کردند از آغاز عملیات آزادسازی شهر و بندر الحدیده که از سه ماه پیش آغاز شد، بیش از 1000 نفر از شبه نظامیان حوثی کشته شدند. در این میان دهها تن از فرماندهان برجسته و میدانی خود را از دست داده‌اند