.
.
.

تصویری...آیا تا کنون طبیعت زیبای سعودی را دیده‌اید؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وجود آب و هوای متنوع از مناطق برفی گرفته تا مناطق گرم و سوزان و مناطق خوش آب و هوای معتدل، وجود زمین‌چهره‌های مختلف از کوه‌های مرتفع تا بیابان‌های وسیع، مناطق ساحلی پرشمار و جنگل‌های سرسبز، همه و همه از طبیعت پادشاهی عربی سعودی طبیعتی ساخته که چشم هر مسافری را می‌نوازد و او را به خود فرا می‌خواند.

عبدالرحمن البریه، یک عکاس سعودی به مناطق مختلفی از این کشور رفته و تصاویر متعددی از این مناطق منتشر کرده است. تصاویر البریه مناطق بیابانی، کوهستانی و مناطق سرسبز این کشور را به تصویر کشیده‌اند؛ عناصری که عناصر اصلی توریسم در این کشور به شمار می‌روند.

این عکاس سعودی درباره عکاسی در طبیعت این کشور گفت که تنوع موجود در طبیعت این امر را برای عکاس ممکن می‌کند که بهترین عکس‌ها را گرفته و زیباترین لحظات را ثبت کند؛ عکس‌هایی که از غروب خورشید، مناطق کوهستانی، جنگل‌های سرسبز، آبشارها، دریاچه‌ها تالاب‌ها، رودخانه‌ها، موج‌های دریا، مناره‌ها، صحراها و دیگر منظره‌های دلربا گرفته شده‌اند.

عبدالرحمن البریه تاکید کرد که در عکس‌هایش از نور طبیعی استفاده کرده، زیرا که هر منبع خارجی نور می‌تواند خروجی کار تصویربرداری را تحت تاثیر قرار دهد، لذا برای ثبت این تصاویر از نور طبیعی در بهترین زمان روز استفاده شده است. این تصاویر معمولا اندکی قبل از غروب آفتاب یا بعد از آن ثبت شده‌اند، زیرا که به دلیل نبود سایه‌ ترکیب رنگ‌ها بهتر و نور تصاویر مناسب‌تر است.