فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تهدید آمریکا: قطعنامه کویت برای حفاظت از فلسطینیان را وتو خواهیم کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت

  ایالات متحده آمریکا تهدید کرد از حق وتو علیه پیش‌نویس قطعنامه کویت برای حفاظت از فلسطینیان را که به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه شده استفاده خواهد کرد.

  به گزارش العربیه نیکی هلی، سفیر دائم ایالات متحده آمریکا در مقر سازمان ملل متحد، جمعه یکم ژوئن در نیویورک اعلام کرد کشورش «حتما حق وتو» علیه پیش‌نویس قطعنامه کویت برای حفاظت از فلسطینی‌ها در نوار غزه و کرانه باختری اشغالی را که پیشتر به شورای امنیت سازمان ملل ارائه شده، به‌کار خواهد برد.

  نیکی هلی از پیش‌نویس ارائه شده توسط کویت به‌خاطر تمرکز قطعنامه پیشنهادی بر موضوع «کابرد نیروی کشنده و غیر‌هدفمند توسط نیروهای اشغالگر اسرائیلی علیه غیرنظامیان فلسطینی در نوار غزه» و «نپرداختن قطعنامه به فعالیت‌های گروه‌های فلسطینی» که آمریکا از آنها با عنوان «تحریک‌‌گر و تروریستی» یاد کرده، انتقاد کرد و آن را در راستای تلاش‌های جاری برای برقراری صلح ندانست.

  جلسه‌ی شورای امنیت که قرار بود روز پنج‌شنبه 31 مه به این منظور برگزار شود به شامگاه جمعه یکم ژوئن موکول شد.

  پیش‌نویس قطعنامه ارائه شده توسط کویت به موضوع اقداماتی می‌پردازد که می‌توان به منظور حفاظت از فلسطینیان و تامین امنیت برای آنها در تمام سرزمین‌های اشغالی اتخاذ کرد.

  در اقدامی کاملا متضاد با پیش‌نویس قطعنامه ارائه شده توسط کویت، واشنگتن اما پیش‌نویس قطعنامه‌ای را مطرح کرد که گروه‌های فلسطینی در نوار غزه را محکوم می‌کند.

  پیش‌نویس قطعنامه آمریکا خواستار توقف کلیه فعالیت‌های گروه‌های فلسطینی در غزه شده که از آنها با عنوان «فعالیت‌های تحریک‌آمیز و تروریستی در نزدیکی نقاط مرزی» نام برده است.

  از طرفی منصور العتیبی، سفیر کویت ضمن اشاره به اینکه او با تاخیر اصلاحاتی را از طرف نمایندگی آمریکا در سازمان ملل دریافت کرده است و این موضوع باعث شد تا نمایندگی کویت رای‌گیری درباره قطعنامه پیشنهادی این کشور را به روز جمعه موکول کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران