فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پنتاگون به رژیم اسد در مورد حمله احتمالی به همپیمانان واشنگتن هشدار داد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» پنجشنبه 31 مه به بشار اسد رئیس رژیم سوریه نسبت به هر گونه اقدام نظامی علیه جنگجویان مورد حمایت واشنگتن و تلاش برای بازپسگیری مناطق تحت کنترل آنها در شمال و شرق سوریه، هشدار داد.

  خبرگزاری فرانسه گزارش داد ژنرال کنت مکنزی از ستاد کل ارتش آمریکا در جمع رسانه‌ها تصریح کرد:«هر طرفی که در سوریه درگیر است باید بداند که حمله به نیروهای مسلح آمریکا و همپیمانان ما در ائتلاف رویکرد بی نهایت بدی خواهد بود».

  در همین راستا دانا وایت سخنگوی وزارت دفاع آمریکا ضمن یادآوری اینکه ارتش ایالات متحده برای مبارزه با گروه داعش در سوریه حضور دارد تاکید کرد کشورش مایل به دخالت در جنگ داخلی سوریه نیست.

  بشار اسد پنجشنبه در یک گفتگوی رسانه‌ای گفت:« تنها مشکل باقی مانده در سوریه در حال حاضر وجود نیروهای سوریه دمکراتیک است».

  نیروهای سوریه دمکراتیک بر بخش‌های وسیعی از خاک این کشور در شمال و شرق کنترل دارند.

  این نیروها که از کردها و عرب‌ها متشکل شده است، با پشتیبانی ائتلاف بین المللی ضد تروریسم به رهبری آمریکا در سخت ترین جنگ ها علیه گروه داعش در تعدادی از این مناطق از جمله شهر الرقه مشارکت داشته‌اند.

  نیروهای سوریه دمکراتیک در شکست داعش و بیرون راندن این گروه از ارقه نقش مهمی را ایفا کردند.

  بشار اسد در ادامه گفت که برای تعامل با نیروهای سوریه دمکراتیک دو راه در پیش دارد اول اینکه آنها را از طریق مذاکرات متقاعد سازد زیرا که اغلب این نیروها سوری هستند و اگر این تحول حاصل نشود دولت او مجبور خواهد شد تا برای آزادسازی مناطق تحت کنترل آنها دست به اقدام نظامی بزند و در این راستا گزینه دیگری در دست نیست چه آمریکائی‌ها باشند یا نباشند».

  نیروهای سوریه دمکراتیک در حال حاضر مشغول جنگ علیه گروه تندرو داعش در استان دیرالزور در شرق سوریه هستند که ذخایر نفتی عظیمی در آن قرار دارد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران