فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • یک مسئول یمنی: حوثی‌ها 50 کارشناس ایرانی را از الحدیده خارج کردند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ولید القدیمی مدیرکل استانداری الحدیده یمن اعلام کرد هم‌زمان با پیشروی نیروهای ارتش یمن با پشیتبانی ائتلاف عربی به استان الحدیده، شبه‌نظامیان حوثی ده‌ها تن از کارشناسان ایرانی و فرماندهان رده بالای خود را از این منطقه خارج کردند تا بتوانند جانشان را حفظ کنند.

  به نوشته فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، ولید القدیمی گفت که حوثی‌ها حدود 50 کارشناس ایرانی را از الحدیدهه به استان‌های صنعا و حجه منتقل کردند. او افزود که عملیات انتقال این کارشناسان ایرانی، با استفاده از خودروهای آمبولانس صورت گرفت.

  القدیمی تاکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی همواره برای انتقال فرماندهان خود از وسایل تحریم شده در سطح جهان از جمله آمبولانس استفاده کردند.

  بنا بر این گزارش، شماری از کارشناسان ایرانی هم در حدیده و به طور مشخص در بلندی‌های کوهستانی نزدیک به شهر باقی ماندند تا بر عملیات نظامی نظارت کنند.

  القدیمی گفت کسانی که باقی ماندند، به بلندی‌های کوهستانی پناه بردند تا از حملات نیروهای ارتش یمن و ائتلاف عربی در امان بمانند او تاکید کرد که ارتش، تحرکات آن‌ها را رصد می‌کند.

  مدیرکل استانداری الحدیده ابراز عقیده کرد که کارشناسان ایرانی، تلاش خواهند کرد با استفاده از راه‌های مختلف، از جمله دریا، از یمن فرار کنند.

  اکنون نیروهای ارتش یمن به حدود 15 کیلومتری شهر بندری الحدیده رسیدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران