فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پس از سخنان مکرون.. الحریری برای سفری چند روزه راهی سعودی شد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  سعد الحریری نخست وزیر لبنان برای دومین بار از زمان اعلام استعفایش که سال گذشته در ریاض صورت گرفت، سه‌شنبه 29 مه، به سعودی سفر کرد.

  به گزارش العربیه دفتر نخست وزیر لبنان سه‌شنبه در این رابطه اعلام کرد: «سعد الحریری نخست‎وزیر که به تازگی مامور تشکیل دولت شده است برای سفری چند روزه راهی سعودی شد».

  سعد الحریری قبل از سفر به سعودی مشورت‌های غیر الزام آور خود با نمایندگان پارلمان لبنان برای تشکیل دولت را به پایان رساند.

  چند روز پیش پس از برگزاری نخستین انتخابات پارلمانی لبنان که پس از 9 سال صورت گرفت، سعد الحریری مامور تشکیل دولت جدید شد.

  جریان المستقبل که الحریری ریاست آن را بر عهده دارد یک سوم کرسی‌های پارلمانی خود را در انتخابات اخیر از دست داد اما در مقابل حزب‌الله به همراه هم‌پیمانان‌اش پیروزی‌هایی را کسب کردند.

  سعد الحریری از دسامبر سال 2016 مقام نخست‌وزیری لبنان را در دست دارد. او اولین دولت خود را سال 2009 تشکیل داد که تا سال 2011 ادامه یافته است.

  این سفر نخست‌وزیر لبنان به کشور سعودی،چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که امانوئل مکرون رئیس‌جمهوری لبنان گفته بود اظهارات چند روز اخیر امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه گفته بود که الحریری در سعودی در بازداشت به سر می‌برد.

  در همین رابطه یک مقام مسئول در وزارت امور خارجه سعودی اعلام کرد که سخنان امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «بی اف ام» درباره این‌که سعد الحریری نخست‌وزیر لبنان در سعودی بازداشت بود، عاری از صحت است.

  این مقام مسئول افزود که سعودی همچنان از ثبات و امنیت لبنان حمایت می‌کند همانگونه که از الحریری با تمام ابزارهای ممکن، پشتیبانی می‌کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران