فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ارتش یمن کوه استراتژیک «العوید» در استان تعز را به کنترل خود درآورد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  سخنگوی محور عملیاتی تعز تاکید کرد که نیروهای ارتش ملی یمن سه‌شنبه 29 مه، کوه استراتژیک العوید در جبهه مقبنه واقع در غرب استان تعز را به کنترل خود درآوردند.

  سرهنگ عبدالباسط البحر سخنگوی محور عملیاتی استان تعز اعلام کرد، نیروهای ارتش یمن پس از درگیری‌های سنگین با شبه‌نظامیان حوثی توانستند کوه استراتژیک العوید که بر «سه راهی العیار» و منطقه البرح مشرف است را به کنترل خود درآورند.

  این مقام نظامی ارتش یمن کنترل کوه استراتژیک العوید را به معنای برتری آتش‌بار بر تمام منطقه الاخلود و مقدمه سقوط یک موضع مستحکم در همان منطقه دانست.

  سرهنگ البحر ضمن تاکید احراز پیشروی‌های مستمر توسط ارتش در جنگ با حوثی‌ها توضیح داد، این پیشروی‌ها همزمان با حمله‌های هوایی موفقیت آمیز ائتلاف عربی صورت می‌گیرد که مواضع و استحکامات حوثی‌ها را هدف قرار داده تلفات و خسارت‌های سنگینی را بر آن تحمیل کردند.

  وی در ادامه افزود، جنگنده‌های ائتلاف عربی اماکن تجمع عناصر شبه نظامیان حوثی که پس از متحمل شدن شکشت‌های پی در پی پا به فرار گذاشته بودند را هدف قرار دادند.

  نیروهای ارتش یمن همچنین دو تپه «عسیلان» و«البرکنه» در نزدیکی منطقه الاخلود در همان جبهه مقبنه را آزاد کردند.

  در همین راستا مرکز اطلاع رسانی محور عملیاتی نظامی تعز اعلام کرد که نیروهای هوایی ائتلاف عربی شامگاه سه‌شنبه مکان تمرکز شبه نظامیان کودتاگر حوثی در منطقه الاخلود در مقبنه غرب را هدف قرار دادند که در نتیجه آن دو خودرو نظامی منهدم شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران