فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ائتلاف عربی از رصد و انهدام یک گارگاه ساخت پهپاد متعلق به حوثی‌ها خبر داد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه دوشنبه 28مه اعلام کرد که یک کارگاه ساخت پهپاد متعلق به شبه‌‎نظامیان حوثی در یمن، رصد و منهدم شد.

  به گزارش العربیه، ترکی المالکی تصریح کرد که حمله یک پهپاد به فرودگاه ابها در جنوب سعودی، خنثی شد.

  او که در کنفرانس خبری هفتگی سخن می‌گفت، تصاویری به نمایش گذاشت که نشان می‌دهد چگونه شبه‌نظامیان حوثی در تلاش بودند یک پهپاد را از انبار خارج کرده و از آن برای حمله استفاده کنند. او افزود: «نیروهای ائتلاف کارگاه ساخت پهپاد از نوع ابابیل ایرانی را رصد و منهم کردند». او ویدیو و عکس‌هایی درباره چگونگی رصد این کارگاه، به نمایش گذاشت.

  المالکی گفت که شبه‌نظامیان حوثی اکنون از زن‌ها در نبردهایشان استفاده می‌کنند. او با نمایش دادن ویدیویی که به کارگیری زنان را توسط شبه‌نظامیان نشان می‌دهد، اعلام کرد شماری از زنانی که در نبردها شرکت داشتند، دستگیر شدند.

  او تاکید کرد که به کارگیری زنان، نشان از ورشکستگی شبه‌نظامیان دارد.

  20 کیلومتر فاصله نیروهای ارتش یمن با الحدیده

  سرهنگ ستاد ترکی المالکی گفت که پشتیبانی ائتلاف عربی از کمک‌های بشر دوستانه، ادامه دارد. او افزود حدود 5 میلیون یمنی، از کمک‌هایی که مرکز امداد رسانی ملک سلمان ارائه می‌دهد، بهرمند می‌شوند.

  او ادامه داد که سعودی به تلاش مشترک با امارات متحده عربی در کمک رسانی به جزیره سقطری که در معرض طوفان ویرانگر «مکونو» قرار گرفت، ادامه می‌دهند.

  ترکی المالکی به دستاوردهای نیروهای ارتش یمن هم اشاره کرد و گفت این نیروها تنها 20 کیلومتر با شهر بندی الحدیده فاصله دارند. او افزود خطوط دفاعی شبه‌نظامیان حوثی پشتیبانی شده از سوی ایران در جبهه ساحل غربی، دچار فروپاشی شده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران