فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • نیروهای ارتش قانونی یمن به دروازه‌های استان الحدیده رسیدند

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  ارتش قانونی یمن روز شنبه 26 می 2018 تصاویری منتشر کرد که نشان می‌دهد نیروهای شبه‌نظامی حوثی متلاشی شده و از جبهه‌های نبرد در ساحل غربی یمن گریخته و همزمان نیروهای ارتش ملی و مقاومت مردمی با پیشروی سریع و با پشتیبانی هوایی جنگنده‌های ائتلاف عربی ‌به دروازه‌های استان الحدیده رسیده‌اند.

  تصاویر منتشر شده توسط ارتش یمن، سنگرها و خاکریزهای خالی حوثی‌های در مناطق مختلف در جنوب استان الحدیده را نشان می‌دهد. این سنگرها در پی ضربات سهمگینی که از سوی گردان‌های گارد ریاست‌جمهوری و نیروهای مقاومت ملی با پشتیانی جنگنده‌های ائتلاف عربی به حوثی‌ها وارد شد، تخریب و خالی شده‌اند.

  به گزارش منابع میدانی، پیکارجویان حوثی که کشته نشده یا اسیر نشده‌اند، مهمات و سلاح خود را ترک کرده و از میدان نبرد گریخته‌اند. ارتش یمن توانست کنترل منطقه القویبع در نزدیکی شهر الحسینیه را در دست بگیرد. ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن نیز اعلام کرد نیروهایش در جبهه رازح توانسته‌اند چهار فرمانده حوثی را بکشند.

  ارتش یمن روز شنبه 25 می 2018 کنترل منطقه بیت الفقیه در جنوب استان الحدیده را در دست گیرد. این پیروزی پس از تقویت مواضع ارتش در مفرق زبید و الجاح در شهرستان التحیتا به دست آمد.

  مردم محلی گزارش کرده‌اند پیکارجویان حوثی پیش از رسیدن نیروهای ارتش ملی از مناطقی در جبهه ساحل غربی گریخته و تسلیحات سبک و سنگین قابل توجهی در مزارع التحیتا را رها کرده‌اند.

  کارشناسان نظامی پیش‌بینی می‌کنند آزادسازی بندر استراتژیک الحدید آخرین میخ بر تابوت حوثی‌های تحت حمایت ایران باشد و اگر این بندر در اختیار دولت قانونی قرار گیرد مسیر قاچاق تسلیحات و موشک از ایران برای حوثی‌ها قطع و امنیت دریانوردی بین‌المللی در دریای سرخ و تنگه باب المندب به شکل کامل تامین خواهد شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران