فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • نخست وزیر اسرائیل به طور غيرمستقيم لبنان را تهدید به حمله هوایی کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه 27 ماه مه در نشست کابینه دولت خود، گفته است که کارزار علیه نفوذ ایران در سوریه به پایان نرسیده و تل‌آویو به مقابله با تهران در عرصه‌های مختلف ادامه می‌دهد.

  نخست وزیر اسرائیل گفت: «تل آویو اجازه نخواهد داد که تهران به سلاح اتمی دسترسی پیدا کند».

  نتانیاهو افزود:« ایران بزرگ عامل اصلی تضعیف امنیت در خاورمیانه است. کارزار علیه آن پایان نیافته و ما هنوز در حال ادامه آن هستیم.»

  نخست وزیر اسرائیل گفت: «اسرائیل در سه عرصه در حال مقابله با ایران است، جلوگیری از دستیابی تهران به سلاح‌های هسته‌ای، تلاش برای جلوگیری از تثبیت نظامی این کشور در سوریه و تلاش برای جلوگیری از انتقال سلاح‌های تغییردهنده قواعد بازی از سوریه به لبنان یا تولید آن سلاح‌ها در لبنان.» برخی‌ها این سخنان نتانیاهو را تهدیدی جدی علیه لبنان تلقی کردند.

  اسرائیل پس از جنگ سال 2006 تاکنون از بیم اینکه هر حمله‌ای ممکن است به جنگی تمام عیار جدید با لبنان تبدیل شود، و این کشور را در برابر 130 هزار موشک حزبالله قرار دهد، معمولا از جنگ مستقیم خودداری می کرد.

  چند روز پیش، فرمانده نیروی هوایی اسرائیل تصویری از یک جنگنده اسرائیلی F35، را نشان داد که با چند زبان بر آن نوشته شده :«بر فراز بیروت پرواز خواهد کرد» ، او گفت، این جنگده از نسل پنجم «فانتوم آمریکایی» است که رادار قادر به ردیابی آن در هنگام عملیات نیست. اسرائیل برای اولین بار در سال جاری طی دو حمله هوایی به مواضع ح.ب الله و ایران در سوریه از این جنگنده استفاده کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران