فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ائتلاف عربی یک هواپیمای بدون سرنشین حوثی را در مسیر فرودگاه ابها سرنگون کرد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن، روز شنبه 26 می 2018 اعلام کرد که جنگنده‌هایش یک فروند هواپیمای بدون سرنشین حوثی را که از صعده به سمت فرودگاه شهر ابها در جنوب پادشاهی سعودی در پرواز بود، سرنگون کرده و کنترل‌کنندگان این هواپیما در صعده را نیز کشته‌اند.

  ائتلاف عربی ضمن تاکید بر ادامه فعالیت طبیعی فرودگاه شهر ابها، اعلام کرد هواپیمای بدون سرنشین حوثی را رهگیری و سرنگون کرده و کنترل‌کنندگان آن را نیز از پا در آورده است.

  به گزارش خبرگزاری واس، خبرگزاری رسمی پادشاهی عربی سعودی، سرهنگ ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد سامانه‌های پدافند هوایی حمایت از حریم فرودگاه ابها یک شئ پرنده ناشناس را رهگیری کردند که در حال پرواز به سمت این فرودگاه بین‌المللی است. این سامانه‌ها بلافاصله و براساس دستورالعمل‌های درگیری فعال شده و پرنده ناشناس را سرنگون کردند.

  به گفته ترکی المالکی بررسی‌های فنی لاشه این هواپیما توسط کارشناسان نشان دادن این هواپیمای بدون سرنشین به شبه‌نظامیان حوثی تعلق دارد و از نوع پهباد ابابیل ساخت ایران است و قصد داشته علیرغم قوانین بین‌المللی درباره حمایت از فرودگاه‌های تجاری، فرودگاه ابها را مورد هدف قرار دهد.

  سخنگوی ائتلاف عربی در ادامه گفت: «فرماندهی مشترک نیروهای ائتلاف با بررسی دقیق و مستمر توانست تروریست‌های مسئول مونتاژ و بمب‌گذاری هواپیما در یکی از کارگاه‌های مربوطه را شناسایی کرد و پس از خروج از مکان مورد نظر در شهر صعده آنها را از پای در آورد.»

  ترکی المالکی تاکید کرد که فرماندهی مشترک نیروهای ائتلاف هر کس را که با انجام «اقدامات تروریستی» که امنیت شهروندان و ساکنان و تاسیسات اقتصادی و حیاتی پادشاهی عربی سعودی را تهدید کند، «با مشت آهنین خواهد کوبید» و این اقدامات خصمانه و افراد مرتبط با آنها بدون مجازات نخواهد ماند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران