.
.
.

طوفان مکونو امشب به سعودی می‌رسد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اداره کل هواشناسی و حفاظت محیط زیست پادشاهی عربی سعودی روز شنبه 26 می 2018 اعلام کرد که طوفان مکونو امشب به وقت محلی به بخش‌هایی از این کشور خواهد رسید.

طوفان مکونو که در روزهای گذشته به همراه باران‌های شدید بخش‌های جنوبی سلطان‌نشین عمان و سواحل این کشور در دریای عرب را درنوردیده بود، بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی و حفاظت محیط زیست پادشاهی عربی سعودی شامگاه شنبه 26 می 2018 به مناطق الخرخیر و ربع الخالی این کشور خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری واس، خبرگزاری رسمی پادشاهی عربی سعودی حسین القحطانی، سخنگوی اداره کل هواشناسی و حفاظت محیط زیست این کشور گفت، پیش‌بینی می‌شود طوفان مکونو با سرعتی بیش از 75 کیلومتر بر ساعت منطقه الخرخیر سعودی را درنوردد و باران‌های شدید به همراه داشته باشد.

القحطانی همچنین گفت که طوفان مکونو تا روز سه‌شنبه در بخش‌های از سعودی ادامه یابد، اما سواحل این کشور در خلیج عربی و دریای سرخ از این طوفان متاثر نشده و شاهد ارتفاع امواج نخواهند بود.

طوفان مکونو عصر روز جمعه 25 می 2018 به سواحل جنوبی سلطان‌نشین عمان در دریای عرب رسید و موجب مرگ یک کودک 12 ساله در این کشور شد. به گزارش العربیه به نقل از مقامات سلطان‌نشین عمان بر اثر شدت طوفان مکونو، یک کودک 12 ساله در این کشور به دیوار برخورد کرد و بر اثر جراحات ناشی از این برخورد جان داد.

طوفان مکونو که یک طوفان از نوع طوفان‌های استوایی است، با افزایش شدت به یک طوفان درجه دوم تبدیل شد و این موضوع خطرات احتمالی ناشی از آن را افزایش می‌دهد.