.
.
.

شاهزاده خالد بن سلمان: اقدامات سعودی برای محافظت از قدس چشمگیر است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سفیر پادشاهی عربی سعودی در واشنگتن جمعه 25 مه ضمن تاکید بر این که مسئله فلسطین نزد سعودی همواره به عنوان مسئله‌ای محوری خواهد ماند، اعلام کرد؛ در دوره 70 سال گذشته از زمان ملک عبدالعزیز پادشاه بنیانگذار تا دوره خادم الحرمین الشریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز و ولی عهد او محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود تاکنون به عنوان مسئله‌ای محوری همواره در راس اولویت‌های سیاسی ریاض قرار داشته و سعودی در این زمینه اقدامات چشمگیری را برای محافظت از قدس شریف انجام داده است.

شاهزاده خالد بن سلمان، سفیر سعودی در واشنگتن بر حساب خود در شبکه اجتماعی تویتر اعلام کرد، سعودی در مقدمه کشورهای عربی و اسلامی است که در کنار ملت فلسطین و تلاش‌های آن برای تحقق آرمان‌ها و حقوق مشروعش ایستاده‌اند و در ادامه گفت: «این حقیقتی است که مردم دور و نزدیک با آن آشنا هستند. اما کسانی که با سو‌‌‌‌ء استفاده از مسئله فلسطین بهره‌برداری سیاسی کرده سعی در دلسوزتر جلوه دادن خود دارند و با رویکردهای سیاسی تنگ نظرانه از موضع سعودی در این رابطه انتقاد می‌کنند به خوبی با این حقیقت آشنا هستند که حمایت‌های سعودی از مردم فلسطین و تلاش‌هایش برای محافظت از قدس شریف چشمگیر است».

شاهزاده خالد بن سلمان در ادامه توئیت‌های خود تاکید کرد، اقداماتی که پادشاهی سعودی در دو سطح ملی و دولتی برای حمایت از برادران فلسطینی انجام داده آن را در جایگاه بزرگترین حمایت کننده فلسطینیان قرار داده است، و نیازی به یادآوری ندارد، آخرین نمونه آن میزبانی از «اجلاس قدس» است که در سعودی برگزار شد و طی آن از آوارگان فلسطینی حمایت شد. سعودی درهای کشورش را به روی برادران فلسطینی آواره باز گذاشته و در خاک خود برای آنان فرصت‌های اشتغال، آموزش و بهداشت و درمان فراهم کرده است. همچنین وی از فلسطینیان مقیم خارج حمایت مالی لازم را به عمل آورده و در راستای کمک به اقتصاد فلسطینی تعهد کرد با تقبل هزینه‌های گمرکی واردات از کالاها و تولیدات فلسطینی حمایت کند. و در راستای حمایت از فلسطینیان برای رسیدن به آرمان‌ها و حقوق مشروع‌شان پرداخت بخش بزرگی از بودجه سالانه دولت خودگردان فلسطینی را بر عهده گرفت.

سفیر سعودی در واشنگتن در ادامه افزود کشورش در راستای محافظت از هویت مسجد الاقصی از تعدادی از سازمان‌ها و مؤسسات از جمله «صندوق قدس»، «آژانس بیت‌المال قدس» و «برنامه حمایت از اوقاف اسلامی در قدس»، «صندوق انتفاضه قدس» و « صندوق الاقصی» و غیره حمایت کرده است.

وی در ادامه ضمن تاکید بر ادامه حمایت‌های پادشاهی عربی سعودی به رهبری خادم الحرمین الشریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز و ولی عهد او شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز از عرب‌ها و مسلمانان جهان در مسائل عادلانه‌شان در هر مکان و در مقدمه آنها مسئله فلسطین گفت که این امری واجب است و سرنوشت ما را تشکیل می‌دهد. اما کسانی که با انتقاد از دیگران قصد دارند تا خود را در قبال مسئله فلسطین دلسوزتر جلوه دهند همان‌هایی هستند که از رژیم ایران پیروی می‌کنند، رژیمی که دستانش به خون مردم عرب در سوریه، یمن و مناطق دیگر آغشته است و در جهت اشغال این مناطق تلاش می‌کند.

شاهزاده خالد بن سلمان در پایان پیام‌های توئیتری خود گفت: «ایستادن این افراد در کنار رژیم ایران در حالی که این رژیم با داعیه مقاومت اشغالگران فلسطین از حمایت آنان برخوردار است اما خود در تلاش برای اشغال پایتخت‌های عربی است و در سرزمین‌های عربی دست به کشتار و خونریزی مردم عرب می‌زند امری غیرمنطقی و نادرست است.