.
.
.

دیدار شاهزاده محمد بن سلمان و رئیس فیفا در جده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی روز جمعه 25 می 2018 جاننی اینفانتینو، رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال، فیفا را به حضور پذیرفت و با او درباره همکاری‌های دوجانبه گفتگو کرد.

در دیدار روز جمعه شاهزاده محمد بن سلمان و جاننی اینفانتینو که در جده صورت گرفت، فرصت‌های تقویت همکاری‌های فدراسیون بین‌المللی فوتبال و اداره کل وزرش پادشاهی عربی سعودی به بحث گذاشته شد.

این دیدار که با حضور ترکی‌آل الشیخ، رئیس اداره کل ورزش پادشاهی عربی سعودی انجام شد، دومین دیدار ولی‌عهد سعودی و رئیس فیفا است. دو طرف پیش از این نیز در 27 دسامبر 2017 با یکدیگر دیدار کرده بودند.

ولی‌عهد سعودی در 21 می 2018 کمک مالی بی‌سابقه‌ای در اختیار همه باشگاه‌های فوتبال سعودی قرار داد و متعهد شد بدهی‌ها و مشکلات خارجی آنها را حل و فصل کند. شاهزاده محمد بن سلمان همچنین کمک مالی قابل توجهی برای حمایت از تیم ملی فوتبال پادشاهی عربی سعودی در جام جهانی 2018 روسیه اختصاص داد.

شاهزاده محمد بن سلمان برای حمایت از باشگاه‌های فوتبال، فدراسیون این کشور، داوران و بازیکنان تیم ملی مبلغ یک میلیارد و 277 میلیون ریال سعودی اختصاص داد. او همچنین متعهد شد مبلغ 333 میلیون و 500 هزار ریال سعودی برای پرداخت حقوق‌های معوقه بازیکنان سعودی و خارجی شاغل در این کشور بپردازد.

به دستور ولی‌عهد 35 میلیون ریال برای حقوق‌های داوران، 375 میلیون ریال برای تقویت تیم‌های حاضر در لیگ برتر و 110 میلیون ریال برای تیم‌های حاضر در لیگ شاهزاده محمد بن سلمان اختصاص داده شد. 35 میلیون ریال نیز در اختیار اتحادیه فوتبال این کشور قرار گرفت تا اوضاع خود را متناسب با برنامه‌های پیش رو بهبود دهد.