.
.
.

دستور حوثی‌‌ها به شبه نظامیان اهل صعده برای عقب نشینی از جبهه‌ ساحل غربی یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی یمن روز شنبه 26 مه 2018 اعلام کردند که شبه نظامیان حوثی، به صدها تن از نیروهای خود که اهل استان صعده هستند دستور دادند تا از جبهه ساحل غربی به سوی استان صعده در شمال عقب نشینی کنند.

شبه نظامیان حوثی برای توجیه عقب نشینی نیروهایشان از ساحل غربی به سوی استان صعده، این عقب نشینی را «تاکتیکی» توصیف کردند.

به گزارش العربیه، همزمان با پیشروی ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن در جبهه ساحل غربی این کشور، شبه نظامیان حوثی دستور عقب نشینی صدها تن از نیروهایشان از جبهه جنگ در منطقه ساحل غربی را صادر کرده و آنها را به خطوط پشت جبهه واقع در استان صعده انتقال دادند.

این منبع افزود: «دستور عقب نشینی به نیروهای حوثی‌ اهل صعده از جبهه ساحل غربی در راستای تلاش کودتگران برای سرپوش گذاشتن بر شکست‌های سنگین و پی در پی و نیز برای تقویت روحیه نیروهای خود، صورت گرفته است».

طبق این گزارش شبه نظامیان حوثی اغلب نیروهای خود را به طور مشخص از جبهه‌های «زبید» و«الجراحی» واقع در ساحل غربی به صعده انتقال داده و تنها به چند فرمانده میدانی با تعدادی شبه نظامی پیشتر فریب حوثی‌ها را خورده و از استان‌های «تعز» و «ذمار» به ساحل غربی آمده‌اند، بسنده کردند.

در همین حال یک منبع آگاه در مقاومت ملی یمن «پاسداران جمهوری» تاکید کرد، نیروهای مشترک ارتش و مقاومت ملی یمن طبق برنامه ریزی‌های انجام شده به پیشروی خود در جبهه ساحل غربی ادامه می‌دهند.

منبع افزود:« در پی پیشروی ارتش و مقاومت ملی یمن در جبهه ساحل غربی، شبه نظامیان حوثی ضمن تحمل تلفات سنگین و به اسارت در آمدن دهها تن از آنها مواضع خود را ترک کردند.»