.
.
.

پدافند هوایی سعودى یک موشک بالستيک حوثى را در آسمان جازان رهگيرى و منهدم كرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوى ائتلاف عربى روز پنجشنبه 24 مه اعلام كرد پدافند هوايى سعودى یک موشک شلیک شده توسط شبه‌نظامیان حوثی از خاک يمن به سوى شهر جازان سعودی را رهگيرى و منهدم كرد.

به گزارش العربيه سرهنگ ستاد تركى المالكى سخنگوى ائتلاف عربى مدافع دولت قانونى يمن اعلام كرد نيروهاى پدافند هوايى كشور پادشاهى عربى سعودى يک فروند موشک بالستيک پرتاب شده توسط شبه نظاميان حوثی وابسته به ايران استان صعده واقع در شمال يمن به سوى خاک سعودى را ره‌گيرى و منهدم كرد.

المالكى با بیان این‌که این موشک بالستیک رأس ساعت 1:58 بامداد پنجشنبه به طور عمد به سوى مناطق مسكونى شهر جازان سعودى پرتاب شده بود تاكيد كرد که موشک بدون ايجاد هیچ گونه تلفات جانى در آسمان شهر جازان منهدم شد و تركش‌هاى آن در منطقه‌‍ای مسكونى پراكنده شد.

سرهنگ المالكى پرتاب موشک بالستيک توسط شبه نظاميان حوثى وابسته به ايران به سوى شهر سعودى جازان را «اقدامى تجاوزكارانه» خواند كه نشانگر ادامه حمايت‌هاى رژيم ايران از شبه نظاميان مسلح حوثى است كه با هدف تهديد امنيت سعودى و امنیت منطقه‌اى و بين‌المللى است .

وی افزود: «ایران با در اختیار قرار دادن سلاح‌های پیشرفته به حوثی‌ها برای حمله به خاک سعودی، به طور آشكار قطعنامه هاى 2216 و 2231 شوراى امنيت سازمان ملل متحد را نقض كرده است».

الماكى، پرتاب موشک‌هاى بالستیک به سوى مناطق مسکونی شهرها و روستاها را نقض آشکار قوانين بين المللى و انسانى دانست.