.
.
.

محاصره شبه نظاميان حوثى در مركز شهرستان باقم استان صعده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش ملى يمن شبه نظاميان حوثى را در مرکز شهرستان باقم استان صعده به محاصره خود در آورد.

به گزارش العربیه نیروهاى ارتش ملى یمن چهارشنبه 23 مه با پشتیبانى ائتلاف عربى توانستند پس از آزادسازى کامل رشته کوه‌هاى استراتژیک «یفع»، شبه نظامیان حوثى را در مرکز شهرستان باقم از توابع استان صعده در شمال یمن که خاستگاه آن‌ها است، محاصره کنند.

مرکز اطلاع رسانى ارتش ملى یمن اعلام کرد نیروهایش در پى فروپاشى گسترده خطوط دفاعى شبه نظامیان کودتاگر حوثى و ریزش عناصرشان، به پیشروى هاى خود به سوى مرکز شهرستان باقم ادامه مى دهد.

بنا بر این گزارش، منابع میدانى اعلام کردند که ارتش ملى یمن به محاصره شبه نظامیان حوثى در مرکز شهر باقم تا آزادسازى کامل این شهر و رشته کوه‌هاى استراتژیک اطراف آن ادامه مى دهد.

این منبع میدانی اعلام کرد که در درگیرهای روی داده، بیش از 20 تن از شبه‌نظامیان حوثی کشته و زخمی شدند. در میان قربانیان، دو تن از فرماندهان میدانی حوثی‌‌ها دیده می‌شوند. 4 تن از شبه‌نظامیان هم به اسارت نیروهای ارتش یمن درآمدند.

این در حالى است که چند ساعت قبل از آن نیروهاى ارتش ملى یمن مجتمع دولتى واقع در منطقه «الملاحیظ» در شهرستان «الظاهر غربى» در استان صعده را از تصرف شبه‌نظامیان آزاد کردند.

ارتش ملى یمن با پشتیبانى ائتلاف عربى در عملیاتى نظامى با شعار « قطع سر افعى» از 5 محور عملیاتى پیشروى هاى گسترده‌اى در خاستگاه شبه نظامیان حوثى داشتند و تاکید کردند که به تشدید محاصره این مناطق تا آزادسازى کامل استان صعده ادامه می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم