.
.
.

صدر از نزدیک بودن توافق بر سر ترکیب دولت آینده عراق خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق که فهرست مورد حمایتش در انتخابات پارلمانی، پیشتاز دیگر فهرست‌ها شد، پنج‌شنبه 24 مه، از نزدیک بودن اعلام توافق بر سر ترکیب دولت جدید عراق خبر داد.

به گزارش العربیه، صدر در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت:«امروز تصویر کلی دولت را تکمیل و آخرین بازنگری‌ها را انجام دادم؛ مشورت‌ها را به پایان رساندم، دولتی برای در نظر گرفتم که نه سنی است و نشیعی، نه عرب است و نه کرد، نه ناسیونالیست است و نه فرقه‌گرا، دولتی عراقی اصیل است، اپوزیسیونش هم سازنده و سیاسی صلح جو خواهد بود».

مقتدی صدر افزود: «از نظر مرجعیت، عشایر مقاوم و قشرهای مختلف ملت بزرگ هم بهره‌مند خواهم شد و آن‌ها را در جریان جلسات زیادی که برگزار شد، خواهیم گذاشت تا آن‍ها هم سخن خود را در این باره مطرح کنند».

او ادامه داد: «سپس منتظر فراکسیون‌های صادق با گرایش‌های ارزشمند ملی خواهیم شد تا دولتی پدرانه و قوی تشکیل دهند که مردم را به حقوق‌شان برسانند».

همزمان با توییت صدر، صلاح العرباوی یکی از رهبران جریان الحکمه به رهبری عمار حکیم در این باره نوشت: «دولت آینده عراق، نه ایرانی و نه آمریکایی، بلکه عراقی خواهد بود».

گفتنی است که مقتدی صدر، طی روزهای گذشته، با ایاد علاوی رهبر ائتلاف الوطنیه، عمار الحکیم رهبر جریان الحکمه، حیدر العبادی نخست وزیر عراق و رهبر ائتلاف النصر و هادی العامری رهبر ائتلاف فتح نزدیک به ایرانف دیدار و با آن بر سر تشکیل دولت عراق، گفت‌وگو کرده بود.