.
.
.

یمن.. شورش علیه حوثی‌ها در دانشکده دریایی حدیده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شماری از افسران دانشکده دریایی شهر حدیده در غرب یمن، روز سه‌شنبه 23 مه، از اجرای ناظر شبه‌نظامیان حوثی، خودداری کردند. این اقدام به منظور همبستگی با یکی از همکاران‌شان که توسط حوثی‌ها مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود، صورت گرفت.

خبرگزاری «خبر» به نقل از منبعی امنیتی گزارش داد که افسران دانشکده دریایی، دستور ابو علی الکحلانی مسئول حوثی‌ها در استان حدیده جهت تسلیم یکی از همکاران‌شان را که روز دوشنبه مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود، نپذیرفتند.

این افسران علاوه بر خودداری از تسلیم همکاراشان، خواستار بستن مرکز پلیس در منطقه الرازقی شدند. آنها همچنین از تسلیم سلاحی که در اختیار دارند، خودداری کردند.

این منبع امنیتی افزود که شبه‌نظامیان حوثی، در محیط مرکز پلیس الرزاقی و مناطق مجاور آن در خیابان شهر الحدیده، مستقر شدند.

شماری از افسران دریایی، شامگاه دوشنبه در پی ضرب و شتم یکی از همکاران‌شان توسط ناظر حوثی‌ها و بردن سلاح شخصی وی، پلیس الرزاقی را به محاصره خود درآورده بودند.

افسران با شبه‌نظامیان کودتاگر در مرکز پلیس، درگیر شدند و همکار خود را آزاد کردند. همچنین مقادیری سلاح را با خود بردند.

شبه‌نظامیان حوثی، به دلیل نقض و جنایت‌هایی که علیه غیرنظامیان مرتکب می‌شوند، خشم مردمی را که تحت کنترل آنها قرار دارند، برانگیخته‌اند.