.
.
.

تصویری.. غارت اردوگاه یرموک توسط ارتش اسد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فعالان سوری عکس‌هایی در شبکه اجتماعی توئیتر منتشر کردند که نیروهای وابسته به نظام سوریه به ریاست بشار اسد را در حال سرقت منازل اردوگاه الیرموک واقع در حومه دمشق نشان می‌دهد.

این عکس‌ها نیروهای اسد را در حالی نشان می‌دهند و اسباب و اثاثیه منازل را در اردوگاه یرموک، بار خودروها و موتور سیکلت‌ها می‌کنند.
به نوشته فعالان، این نخستین باری نیست که نیروهای دولتی اقدام به غارت منازل مناطقی می‌کنند که از کنترل مخالفان خارج کرده‌اند. اردوگاه الیرموک یکی از همین مناطق است که اخیرا افراد مسلح از آن خارج شدند.

سازمان ملل متحد هم اعلام کرد که حدود 400 تا از اردوگاه آوارگان فلسطینی یرموک در نزدیکی دمشق به قلعه المضیق در استان حماه منتقل شدند. این خروج برپایه توافق محلق صورت گرفت.

این در حالی است که رسانه‌های وابسته به نظام سوریه اعلام کردند که «نیروهای ارتش نیروهای گروه داعش را از منطقه حجر الاسود در جنوب دمشق بیرون راندند».

در هفته‌های اخیر نیروهای نظام سوریه و متحدانشان، حملات خود را به مناطق تحت تصرف داعش در حجر الاسود و اردوگاه الیرموک شدت بخشیدند. این دو منطقه در پایتخت، خارج از کنترل نظام سوریه مانده بودند.