.
.
.

پاراگوئه با رئیس جمهوری عرب‌تبارش سفارت خود را به قدس منتقل کرد

افتتاح سفارت پاراگوئه در قدس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از ایالات متحده آمریکا و گواتمالا، کشور پاراگوئه سومین کشوری است که سفارت خود را به قدس منتقل كرده است. رئیس جمهوری این کشور که روز یکشنبه برای همین منظور به اسرائیل سفر کرده است، امروز دوشنبه در مراسم افتتاح سفارتخانه کشورش در قدس شرکت کرد.

هوارسیو مانوئیل کارتس خارا، رئیس جمهوری پاراگوئه یکی از سرمایداران بزرگ و از تاجران مشهور تنباکو در جهان به شمار می‌رود.دوره ریاست جمهوری وی تا دو ماه دیگر تمام می‌شود.

به گزارش اسوشیتدپرس، مارینیو مرکادو، سخنگوی ریاست جمهوری پاراگوئه گفت:«پارگوئه در تاریخ 15 اوت 2018 رئیس جمهوری جدید به نام ماریو، عبدو، که در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد، خواهد داشت او از نیمه اوت زمام امور این کشور را به عهده خواهد گرفت. گفتنی است که ماریو عبدو رئیس جمهوری منتخب جدید پاراگوئه لبنانی تبار است.

اولین کسی بود که فاش کرد، رئيس جمهوری پاراگوئه تصمیم دارد سفارت کشورش را به قدس منتقل کند، زئيف هارفل سفیر اسرائیل در آسونسیون پایتخت پاراگوئه بودکه رسانه‌های پاراگوئه مانند روزنامه Ultima Hora خبر را منتقل کردند.

سفیر اسرائیل گفته بود، انتقال سفارت پاراگوئه، به قدس تصمیمی منصفانه از سوی رئیس جمهوری شجاع این کشور است.

رئیس جمهور پاراگوئه امروز دوشنبه با حضور در مراسمی سفارت این کشور در قدس را افتتاح کرد.

منابع خبری گزارش دادند، «هوراسیو کارتس»، رئیس جمهوری پاراگوئه شب گذشته به منظور حضور در مراسم انتقال سفارت کشورش از تل‌آویو به قدس وارد اسرائیل شد.

پیشتر امانوئل نحشون، سخنگوی وزارت خارجه اسرائیل اعلام کرده بود که پاراگوئه امروز دوشنبه سفارت خود در اسرائیل را از تل‌آویو به قدس منتقل می‌کند.

پاراگوئه دومین کشور در آمریکای لاتین پس از گواتمالا است که به تبعیت از آمریکا سفارت خود را به قدس منتقل می‌کند. دونالد ترامپ رئیس جمهوري آمریکا در ماه دسامبر سال 2017 قدس را به عنوان "پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و دستور انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به قدس را صادر کرد و سفارت این کشور عملا در تاریخ 14 مه به قدس منتقل شد.