.
.
.

تعدیل قوانین روادید امارات شامل اعطای اقامت 10 ساله به گروهی از خارجی‌ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری رسمی امارات متحده عربی (وام) گزارش داد که شورای وزیران این کشور، گام‌هایی به تصویب رساند که برپایه آن، به برخی از شهروندان خارجی، اقامت‌هایی تا 10 سال داده می‌شود.

برپایه این گزارش، بنا بر مصوبه شورای وزیران امارات، شهروندان خارجی سرمایه‌گذار تا آخر سال جاری میلادی خواهند توانست، مالک 100 درصد شرکت‌هایی باشند که مقرشان در امارات است.

این گزارش افزود که این تصمیم، بخشی از تغییرهای گسترده‌ای است که شامل دادن اقامت‌هایی تا 10 سال، به سرمایه‌گذاران و همه افراد خانواده‌هایشان خواهد بود. همچنین اقامت‌هایی تا 10 سال به تمام توانمندی‌ها و تخصص‌ها در زمینه‌های پزشکی، علمی، تحقیقاتی و تکنولوژی و همچنین دانشمندان، مبتکران و مهندسان، داده خواهد شد.

برپایه نظام جدید، به دانسجویان خارجی در امارات، تا 5 سال اقامت داده خواهد شد و اقامت به دانشجویان ممتاز هم تا 10 سال خواهد بود.

مصوبه شورای وزیران شامل بازنگری سامانه تمدید مهلت اقامت برای افراد تحت تکفل دانشجویان پس از پایان دوره تحصیل‌شان هم خواهد بود به گونه‌ای که دانشجویان و خانواده‌هایشان فرصت بررسی گزینه‌های علمی‌شان برای تمدید اقامت در امارات را خواهند داشت.

خبرگزاری وام افزود که ریاست شورای وزیران را شیخ محمد بن راشد ال مکتوم معاون رئیس کشور و رئیس شورای وزیران بر عهده داشت.

برپایه این گزارش، شیخ محمد بن راشد ال مکتوم «از وزارت اقتصاد خواست با طرف‌های ذی‌ربط برای اجرای مصوبات و پی‌گیری پیامدهای آن همکاری کند و تحقیقی تفصیلی در یک چهارم سوم سال جاری به شورای وزیران در این باره ارائه دهد».

در حال حاضر شهروندان خارجی تنها می‌توانند مالک 49 درصد شرکت‌هایی باشند که مقرشان داخل امارات است و مالکیت صد درصدی شرکت‌های واقع در مناطق آزاد فقط برای آن‌ها فراهم است.