.
.
.

پدافند سعودی یک موشک بالستیک حوثی را ردیابی و سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نیروهای ائتلاف عربی به رهبری سعودی روز شنبه،19 ماه مه 2018 اعلام کردند که پدافند سعودی یک موشک بالستیک متعلق به حوثی‌ها را که به سوی شهر «خمیس مشیط» در جنوب پادشاهی سعودی شلیک شده بود، ردیابی و سرنگون کرد.

سرتیپ ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی برای حمایت از مشروعیت در یمن، روز 15 ماه مه نيز اعلام كرد، نيروى هوايى ائتلاف، تعدادى سكوى موشک‌های بالستیک متعلق به شبه نظامیان حوثی وابسته به ایران را در داخل یمن شناسایی کرده‌اند. این موشک‌ها قرار است از استان صعده به سمت شهرهای مرزی‌های پادشاهی سعودی شلیک ‌شوند اما جنگنده‌های ائتلاف عربی اغلب این موشک‌ها را منهدم کرد.

سرتیب المالکی گفت:« موشک‌های بالستیک حوثی‌ها چندین بار به صورت متعمدانه به سوی مناطق مسکونی شهر جازان شلیک شده است اما به یمن پدافند دقیق سعودی همه آنها قبل از رسیدن به هدف ردیابی و سرنگون شده اند.

المالکی گفت:«ادامه موشک پرانی شبه نظامیان حوثی نشان می‌دهد که ایران هنوز به این گروه تروریستی موشک تحویل می‌دهد.قطعنامه‌های شماره 2216 و 2231 سازمان ملل متحد ارسال هر گونه سلاح به شبه نظامیان حوثی را خلاف قوانین و قطعنامه های این سازمان دانسته است با این حال ایران موشک بالستیک در اختیار حوثی‌ها قرار داده است.