.
.
.

يک فرمانده ارشد نزديک به رهبر شبه نظاميان حوثى كشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شبه نظاميان حوثى در يمن به كشته شدن يكى از فرماندهان ميدانى ارشد نزديک به رهبرشان عبدالملک حوثى در جبهه الساحل الغربى اعتراف كردند.

به گزارش العربيه شبه نظاميان حوثى يمن سحرگاه شنبه 19 مه خبر كشته شدن «شيخ اكرم حسن حمود غثايه» يكى از فرماندهان ميدانی ارشدشان در جبهه الساحل الغربی را اعلام كردند كه از اهالى شهر «مران» زادگاه عبدالملک حوثى رهبر حوثى‌ها و از شخصيت‌هاى نزديک به او است.

اين فرمانده ارشد ميدان شبه نظاميان حوثى در عمليات نظامى ارتش ملى يمن كه با پشتيبانى ائتلاف عربى براى آزادسازى استان الحديده و بندر استراتژيک آن آغاز شده است كشته شد.

حوثى‌ها اعلام كردند که اكرم غثايه فرزند شيخ مران حسن حمود غثايه است كه به شكل مؤثرى در دهه 80 در تاسيس گروه حوثى شركت كرده و افكار عقيدتى او را كه برگرفته از ايدئولوژى رژيم حاكم بر ايران است، تاييد می‌كرد و خود يكى از فرماندهان ميدان‌هاى نبرد حوثى در دفاع از شهر مران است كه در سال‌هاى بين 2004 الى 2009 شاهد درگيرى بين نيروهاى دولتى و شبه نظاميان حوثى بود.

منابع حوثى‌ها تاكيد كردند كه اكرم غثايه يكى از فرماندهانى بود كه رهبر حوثى‌ها در فرايند اعزام به جبهه و سربازگيرى رو آنها حساب مى‌كرد كه به همراه نيروهاى كمكى به جبهه الساحل غربى كه شاهد فروپاشى پى در پى خطوط دفاعى حوثى‌ها و شكست زودهنگام آنها است، اعزام شده بود، اما وى با همراهان خود كشته شد.

منابع حوثى همچنين تاكيد كردند كه اكرم دومين فرزند شيخ مران حسن غثايه است كه چند ماه پس از كشته شدن برادرش «نصرالله» در مناطق عملياتى جبهه الساحل الغربی كشته مى‌شود.

احمد صالح الصماد المطرى ملقب به «ابو نصر» نيز يكى از فرماندهان ميدانى بلند پايه حوثى است كه اخيرا در شهرستان التحتيا واقع در جنوب استان الحديدة هدف آتش جنگنده‌هاى ائتلاب عربى قرار گرفته، كشته شد.

در پى پيشروى‌هاى نيروهاى ارتش ملى يمن از چندين محور عملياتى با پشتيبانى ائتلاف عربى در استان الساحل الغربى يمن، فرماندهان ارشد شبه نظاميان حوثى يكى پس از ديگرى كشته مى‌شوند.