.
.
.

ارتش یمن خطوط پشتیبانی حوثی‌ها از البقع را قطع کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای ارتش ملی یمن با پشتیبانی نیروهای ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز جمعه 18 می 2018 رشته‌ کوه‌های الفرع و روستای الفرع در استان صعده را از دست شبه‌نظامیان حوثی آزاد کرده و خطوط پیشتیبانی آنها در این مسیر را قطع کردند.

منابع نظامی میدانی به العربیه گزارش دادند که ارتش یمن و نیروهای ائتلاف عربی کنترل رشته‌ کوه‌های پیرامون روستای الفرع در منطقه غربی و جنوب غربی را از دست حوثی‌ها خارج کرده و مسیر کتاف به البقع را در اختیار گرفتند. این پیشروی امکان دسترسی حوثی‌ها به نیروها و تدارکاتی که پیش از این از شهرستان کتاف به آنها می‌رسید را قطع کرد.

ارتش یمن علاوه بر این در روز پنج‌شنبه نیز با پشتیبانی هوایی جنگنده‌های ائتلاف توانست نقاط استراتژیکی در جبهه حرض در استان حجه در شمال غرب یمن را از آن خود کند.

یک منبع نظامی گزارش کرد که در پی این عملیات مناطق سرداح، مجروب، معایل، کوه الذراع و بخش‌های گسترده‌ای از کوه استراتژیک نار در شهرستان مرزی حرض از دست حوثی‌ها آزاد شد.

در روز اول ماه رمضان ارتش یمن در ادامه عملیات نظامی گسترده‌ای که با حمایت نیروهای ائتلاف عربی و با هدف آزادسازی الحدیده بندر استراتژیکش در جریان است، مناطق مهم جدیدی در شهرستان التحیا در استان صعده از دست کودتاگران حوثی آزاد کرد.

در روز چهارشنبه نیز فرمانده جبهه صعده، سرتیپ عبید الآثله اعلام کرد نیروهای ارتش در شهرستان کتاف عملیات غافلگیرکننده‌ای انجام داد و توانستند تپه‌های عجاج و خشم اضیق و کوه البرق الاحمر در منطقه العطفین شهرستان کتاف را آزاد کنند.

عملیات ارتش یمن و نیروهای مقاومت مردمی این کشور با پشتیبانی ائتلاف عربی در پنج محور در استان صعده، خاستگاه حوثی‌ها در جریان است. این عملیات که نام "قطع سر افعی" نام گرفته با هدف آزادسازی کامل این استان انجام می‌شود.