.
.
.

پیشروی بزرگ ارتش ملی یمن در شمال غرب این کشور

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای ارتش ملی یمن با پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف عربی پنجشنبه 17 مه عملیات نظامی موفقیت آمیزی را در شمال غرب این کشور انجام دادند.

در این عملیات تعدادی از پایگاه‌ها و مواضع استراتژیک متعلق به حوثی‌ها در جبهه «حرض» واقع در استان «حجه» را آزاد کردند.

به گزارش العربیه به نقل از منابع نظامی یمنی،عملیات نظامی ارتش ملی یمن منجر به آزادسازی السرداح ، المجروب ، المعاین، جبل الذراع و مناطق وسیعی از بلندی‌های استراتژیک «جبل النار» در شهرستان مرزی «حرض» شد.

منابع نظامی تاکید کردند، شبه نظامیان کودتاگر حوثی در دومین روز از آغاز عملیات متحمل خسارت‌های مادی و تلفات جانی سنگین شده‌اند.

طبق این گزارش در این عملیات خطوط دفاعی حوثی‌ها بکلی فروپاشید و عناصر باقیمانده آنها که در بلندی‌های اطراف شهر حرض پناه برده بودند متحمل شکست سنگین شدند.

منابع نظامی ارتش یمن تاکید می‌کنند که در روزهای آینده شاهد پیروزی‌ها و پیشروی‌های بزرگی در این محورهای عملیاتی خواهد بود.

در استان «الجوف» نیز نیروهای ارتش ملی یمن روز پنج شنبه 17 مه با پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف عربی توانستند پایگاه‌های استراتژیک جدیدی در شهرستان «برط» را آزاد کنند.

سرتیپ هیکل حنتف، فرمانده لشکر یکم مرزبانی ارتش یمن اعلام کرد که در پی درگیری های شدید نیروهای یمنی با شبه نظامیان کودتاگر حوثی که برای سومین روز ادامه یافته است رشته کوه‌های استراتژیک «عقبه برم» آزاد شده است.

وی با تاکید بر اینکه عملیات ارتش یمن در این مناطق همچنان ادامه دارد گفت نیروهای ارتش ملی یمن با توجه به فروپاشی خطوط دفاعی شبه نظامیان حوثی به پیشروی‌های خود برای آزادسازی کامل کوه استراتژیک «القاهره» ادامه می دهد.

سرتیپ الحنتف ضمن تاکید بر این که شبه نظامیان حوثی در این درگیری ها خسارت های مادی و تلفات جانی فراوانی را متحمل شده‌اند گفت:« اجساد بیش از 15 تن از عناصر شبه نظامی حوثی کشته شده کما کان در این رشته کوه‎های آزاد شده، بر زمین باقی مانده است».