.
.
.

پیشروی ارتش ملی یمن به سوی الحدیده و آزادسازی بندر «التحیتا»

ژنرال صالح به یمنی‌ها: همه مناطق را از وجود حوثی‌ها پاکسازی می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در اولین روز از ماه مبارک رمضان، نیروهای دولت قانونی یمن با حمایت ائتلاف عربی طی عملیاتی جدید در استان الحدیده، بندر استراتژیک «التحیتا» را به طور کامل از دست حوثی‌ها آزاد کردند.

این عملیات با هدف آزادسازی بندر استراتژیک «الحدیده» که به عنوان شریان حیاتی حوثی‌هاست آغاز شده است. حوثی‌ها از بندر الحدیده برای قاچاق اسلحه از ایران به داخل یمن استفاده می‌کنند.

این در حالی است که واحدهای تیپ گارد ریاست جمهوری به فرماندهی ژنرال طارق صالح برادرزاده علی عبدالله صالح بعد از ظهر روز پنجشنبه در یک حمله ناگهانی به حوثی‌ها چهار منطقه استراتژیک از جمله روستای سقف و دیگر روستاهای مجاور بندر «التحیتا» به طور کامل از دست حوثی‌ها آزاد کردند.

منابع نظامی گفتند که این مناطق که توسط نیروهای ژنرال طارق تسخیر شد به عنوان دژهای دفاعی حوثی‌ها برای دفاع از بندر التحیتا و الحدیده استفاده می‌شد و مانع پیشروی نیروهای دولت قانونی یمن برای آزاد سازی منطقه الفازه تا زبیده می‌شد.

در این عملیات که گاردریاست جمهوری یمن به رهبری ژنرال طارق آن را فرماندهی می‎کرد، دهها تن از حوثی‌ها کشته و شماری از آنها نیز به اسارت درآمدند.

طبق این گزارش نیروهای دولتی یمن اکنون بندر التحیتا را به طور کامل به کنترل خود درآوردند.

ژنرال طارق صالح : یمن را از وجود حوثی‌ها پاکسازی خواهیم کرد

ژنرال طارق صالح برادزاده علی عبدالله صالح رئیس جمهور سابق یمن که به دست حوثی‌ها کشته شد ضمن تبریک ماه رمضان به ملت یمن وعده پاکسازی همه مناطق این کشور از وجود شبه نظامیان حوثی‌ در اسرع وقت را نوید داده است.

ژنرال طارق، گفت: «ماه مبارک رمضان، ماه جهاد، به همه شهروندان یمن در هر شهر و روستای تبریک می‌گویم و به همه وعده می دهیم که همه خاک یمن را از وجود حوثی‌ها پاکسازی خواهیم کرد.

وی افزود:«شهر زبید یکی از برجسته ترین شهرهای استان الحدیده این شهربه تسامح دینی و مذهبی و تعدد مذهبی معروف است زبید شاهدی عملی از یمنی که اجبار دینی و تحمیل فرقه‌گرایی فاسد دنیوی را قبول ندارد».

با آزادسازی و کنترل کامل «التحیتا» نیروهای یمنی با گارد ریاست جمهوری به فرماندهی ژنرال طارق صالح به سوی شهر زبید که در فهرست میراث جهانی است پیشروی می‌کنند.

حوثی‌های فرقه‌گرا تهدید کردند چنانچه نیروهای ارتش ملی یا ژنرال طارق صالح به این شهر وارد شوند آنها همه اماکن تاریخی را بمب‌گذاری کرده و منفجر خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم