.
.
.

برخورد دو هواپیمای مسافربری در فرودگاه استانبول و نجات جان مسافران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دو فروند هواپیمای مسافربری در فرودگاه بین‌المللی آتاتورک استانبول به یکدیگر برخورد کردند ولی هیچ کدام از سرنشینان دو هواپیما آسیبی ندید.

تصاویر یک دوربین نشان می‌دهد روز یکشنبه 13 می 2018 و هنگامی که یک هواپیمای متعلق به خطوط هوایی ترکیه در فرودگاه استانبول توقف کرده بود، هواپیمای خطوط هوایی کره‌جنوبی از پشت آن عبور کرد و بالش به شدت به قسمت انتهایی هواپیمای ترک برخورد کرد.

ایرباس A330 شرکت هواپیمایی آسیانا کره‌جنوبی قصد داشت از استانبول به سئول برود و پیش از پرواز به ایرباس A321 ترکیه که دقایقی از فرودش نمی‌گذشت، برخورد کرد. در این حادثه بال هواپیمای کره‌‌ای و بخش عقبی هواپیمای ترک به شدت آسیب دیده و دچار خسارت شدند. با همه این احوال هیچ کدام از 222 مسافر و 16 نفر خدمه پرواز هواپیمای شرکت آسیانا آسیبی ندیدند.

به دلیل شدت آسیب وارد شده به هواپیما، پرواز استانبول به سئول لغو شد و مسافران در روز بعد با یک هواپیمای دیگر به سئول رفتند. مقامات هوایی ترکیه تحقیقات خود برای یافتن دلایل و مقصران این حادثه آغاز کردند.

دو ماه پیش نیز یک هواپیمایی آلمانی هنگامی که قصد پرواز از فروگاه بن گوریون تل‌آویو داشت، به یک هواپیمایی اسرائیلی در این فرودگاه برخورد کرد.