.
.
.

ارتش ملی یمن مواضع جدیدی را در استان صعده را از تصرف حوثی‌ها آزاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش ملی یمن چهارشنبه اعلام کردند با پشتیبانی ائتلاف عربی مدافع دولت قانونی این کشور، پیشروی‌هایی را در میدان‌های نبرد در استان صعده واقع در شمال یمن که خاستگاه اصلی شبه‌نظامیان حوثی است، انجام داد است.

العربیه به نقل از «سرتیپ عبید الآثله» فرمانده محور عملیات در استان صعده اعلام کرد نیروهای ارتش ملی یمن توانستند با انجام عملیاتی غافلگیرکننده در شهرستان «کتاف» بلندی‌های «عجاج»، «خشم اضیق» و «جبل البرق الاحمر» در منطقه «عطفین» واقع در شهرستان کتاف را آزاد کنند.

این مقام نظامی ارتش ملی یمن تاکید کرد که درگیری‌‎ها در این مناطق منجر به وقوع تلفات جانی و خسارت‌های مادی فراوانی میان شبه‌نظامیان حوثی شد و اجساد ده‌ها تن از آنها در کوهستان‌های اطراف پراکنده شده است.

همچنین گروه‌هایی از شبه‌نظامیان درپی شدت گرفتن درگیری‌ها در نتیجه حمله نیروهای نیروهای ارتش یمن مواضع خود را ترک کرده، از صحنه نبرد گریختند.

پیشروی‌های ارتش یمن در خاستگاه حوثی‌ها طی عملیاتی تحت عنوان «قطع سر افعی» با برخورداری از پشتیبانی نیروهای ائتلاف عربی، در 5 محور عملیاتی انجام می‌شود و در این راستا حلقه محاصره بر شبه‌نظامیان به منظور آزادسازی کامل استان صعده تنگ‌تر شده است.

همچنین نیروهای ارتش ملی یمن یک شبکه سازمان‌یافته قاچاق مواد مواد مخدر در شهرستان کتاف از استان صعده که قصد گذر از مرز یمن با کشور سعودی را داشت، شناسایی و منهدم کردند.

پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش یمن اعلام کرد طی عملیاتی افراد این باند سازمان‌یافته را در حالی که می‌خواستند در منطقه «الصوح»، 200 کیلوگرم «حشیش» را از طریق مرز یمن وارد خاک سعودی کنند، شناسایی و منهدم کرده و مقدایری مواد مخدر را از آنها کشف و ضبط کنند.

ارتش یمن در ادامه تاکید کرد، 5 تن از اعضای این باند در پی درگیری دستگیر شدند و بقیه اعضای شبکه به سوی کوهستان‌های دوردست در داخل خاک یمن پا به فرار گذاشتند.

پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش یمن همچنین افزود که ارتش ملی این کشور کنترل کامل مرزهای یمن با سعودی را در دست دارد و ضمن ایجاد کمربندی امنیتی مانع از نفوذ افراد به داخل خاک سعودی شده، پیشروی به سوی مرکز شهرستان کتاف در استان صعده را نیز تسهیل می‌کند.