.
.
.

عراق...ائتلاف‌ العبادی با 60 کرسی در جایگاه اول و الصدر با 51 کرسی در رتبه دوم قرار گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع تلویزیون عراق شامگاه یکشنبه 13 مه خبر دادند که در نتایج اولیه سرشماری آراء مشخص شد که ائتلاف النصر حیدر العبادی با کسب 60 کرسی در جایگاه اول و ائتلاف سائرون مقتدی الصدر با 51 کرسی در جایگاه دوم قرار گرفت و بقیه ائتلاف‌ها در رده‌های پایین‌تری قرار گرفتند.

خبرگزاری رویترز نیز در گزارشی به نقل از کمیسیون انتخابات گفته است که فهرست النصر به ریاست حیدر العبادی در صدر قرار دارد و بعد از آن فهرست سائرون وابسته به مقتدی الصدر قرار دارد.

پس از رتبه‌های اول النصر العبادی و رتبه دوم سائرون الصدر، ائتلاف «الفتح» وابسته به «الحشد الشعبی» با کسب 34 تا 39 کرسی در پارلمان در گایگاه سوم قرار گرفت.

در این میان نوری المالکی بیش از نیمی از کرسی هایی که قبلا داشته را از دست داد. این ائتلاف که به ائتلاف قانون معروف است بر 18 تا 23 کرسی دست یاقت و با کسب این تعداد از کرسی‌ها در رتبه چهارم قرار گرفت.

ائتلاف «الحکمه» به رهبری عمار الحکیم نیز بر 17 تا 24 کرسی دست یافت.

پایگاه اول را العبادی و پایگاه دوم را الصدر سوم را الفتح به دست آورد اما در رابطه با رتبه چهارم هنوز مشخص نیست که حکیم یا المالکی به دست بیاورد.

مدیر عملیات در کمیسیون انتخاباتی اعلام کرد که در عرض چند ساعت آینده نتایج اولیه به صورت رسمی اعلام خواهد شد.

یک منبع از کمیسیون انتخابات به رسانه‌های محلی گفته است، نتایجی که در ساعات آینده اعلام خواهد شد نشان دهنده 60 درصد از تعداد کل آراء است اما نتایج رسمی و نهایی را روز سه شنبه 14 مه توسط کمیسیون انتخابات اعلام خواهد کرد.