.
.
.

پادگان مهم و استراتژیک «العمری» در یمن آزاد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای نظامی یمن شامگاه جمعه 11 مه 2018 اعلام کردند که پادگان مهم و استراتژیک العمری در منطقه «الساحل الغربی» را آزاد کرده‌اند.

به گزارش العربیه نیروهای دولت قانونی یمن با پشتیبانی ائتلاف عربی پس از به کنترل در آوردن راه‌های ارتباطی در سه راهی‌های «المخا»، «البرح» و«موزع» و محاصره شبه نظامیان حوثی و قطع خطوط امداد و پشتیبانی آنها، پادگان استراتژیک و مهم «العمری» را آزاد کرده به کنترل خود درآوردند.

شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی در پادگان العمری موضع گرفته بودند و از آنجا اقدام به تهدید ناوگان دریانوردی بین‌المللی می‌کردند.

یک منبع نظامی اعلام کرد، شبه‌نظامیان حوثی با فرار از پادگان العمری واقع در غرب استان «تعز» سلاح، مهمات و پیکرهای کشته شدگان‌شان را جا گذاشتند.

آزادسازی پادگان العمری که در فاصله 10 کیلومتری شرق شهر «ذوباب» مرکز شهرستان باب المندب قرار دارد، کنترل این پادگاه ضربه سهمگینی به شبه نظامیان حوثی و نیز پیروزی بزرگی برای دولت قانونی یمن به شمار می‌رود.

منابع نظامی یمن آزادسازی پادگان العمری را گامی مهم در مسیر بازپس گیری «بندر الحدیده» دانستند که آخرین گذرگاه دریایی است و تاکنون درکنترل حوثی‌ها باقی مانده است.

پادگان العمری در منطقه‌ای واقع شده که 4 شهرستان از استان تعز از جمله «باب المندب»، «ذوباب»، «الوزاعیه» و «المخا» را به هم متصل می‌کند و تمامی بلندی‌های موجود در این منطقه از تمامی جهات بر راه‌های زمینی، دریایی و نوار ساحلی در شهرستان ذوباب که تا تنگه باب المندب ممتد است، مشرف هستند.

این پادگان دارای استحکامات و تجهیزات نظامی خیلی بزرگی است که دورتا دور آن در شمال، جنوب و شرق را ارتفاعات کوهستانی احاطه کرده‌ است.

بنا بر گزارش‌های پیشین مرکز اطلاع رسانی نیروهای مسلح یمن این پادگان ظرفیت استقرار چهار گردان نظامی از جمله گردان‌های تانک، نفربر زرهی، توپخانه، یگان‌های موشکی کاتیوشا و دو گردان پیاده نظام را در خود داراست.

آزادسازی پادگان العمری که در اوایل سال 2015 به دست حوثی‌ها سقوط کرده بود، به علت مشرف بودن آن بر راه‌های ارتباطی اصلی میان شهرهای ذوباب، بندر المخا، نوار ساحلی ممتد تا شهر الحدیده، باعث قطع مهمترین خطوط قاچاق سلاح، انتقال مواد ممنوعه و کالاها به شبه نظامیان حوثی خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم