.
.
.

ویدیو و تصویر...آزادسازی شهر «الوازعیه» از حوثی‌ها توسط ارتش یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش ملی یمن روز شنبه 12 ماه مه 2018 اعلام کرد، نیروهای این کشور پس از درگیرهای شدید با شبه نظامیان حوثی که در این روزها مناطق تحت کنترل خود را یکی پس از دیگری از دست می‌دهند، موفق شدند، همه مناطق شهر استراتژیک «الوازعیه» را در غرب تعز به طور کامل به کنترل خود در آوردند.

ارتش ملی یمن در آغاز عملیات آزادسازی این شهر راه امدادرسانی حوثی‌ها در البرح و المخا را قطع و به محاصره و سپس آزادسازی کامل آن مبادرت ورزید.

احمد الظرافی، فرماندار شهر الوازعیه، گفت:« نیروهای ملی ارتش یمن با حمایت و پوشش هوایی ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن، تمام مناطق این استان را به کنترل خود درآورده و کودتاگران حوثی را به طور کامل از این منطقه طرد کردند».


این مقام یمنی گفت شبه نظامیان حوثی پس از شکست سنگین به سوی منطقه «مقبنه»، «هجده» در غرب تعر فرار کردند.

الظرافی افزود:«این در این عملیات گسترده ارتش یمن که با پوشش هوایی ائتلاف همراه بود، شماری زیادی از شبه نظامیان حوثی کشته و زخمی شده و دهها تن از آنها نیز به اسارت نیروهای ارتش یمن در آمدند».

طبق گزارش منابع میدانی ارتش یمن، شبه نظامیان حوثی پس از تحمل شکسن سنگین، زاغه‌های اسلحه خود در الوازعیه را منفجر کرده و از منطقه فرار کردند.

نیروهای ارتش یمن با آزادسازی کامل «الوازعیه» همه مناطق غرب تعز که به مرکز تحت کنترل دولت قانونی ارتباط دارد را به کنترل خود درآوردند.

با آزادسازی الوازعیه راه آزادسازی کامل بندر الحدیده آسان‌تر شده است.

گفتنی است که اداره بندر الحدیده با موافقت دولت قانونی یمن، ائتلاف عربی به رهبری سعودی و سازمان ملل جهت رساندن مواد دارویی و عذایی به مناطق شمال یمن که دست حوثی‌هاست به آنها سپرده شد اما این گروه کودتاگر از این بندر برای قاچاق اسلحه استفاده کرد به همین دلیل اکنون دولت قانونی یمن تصمیم گرفته این بندر را از دست کودتگران آزاد کند.

تصاویری از سنگرهای متروکه حوثی‌ها
بیشترین بازدید موضوعات مهم