.
.
.

ویدیوی ارتش اسرائیل از بمباران یک سکوی پرتاب موشک ایرانی در سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش اسرائیل شامگاه پنجشنبه 10 آوریل، ویدیویی منتشر کرد که می‌گوید لحظه بمباران یک سکوی پرتاب موشک ایرانی را در سوریه نشان می‌دهد.

در این ویدیویی شماری از نظامیان دیده می‌شوند که در محل بمباران حضور داشتند.

ارتش اسرائیل بامداد پنجشنبه 10 مه در بیانیه‌ای که آن را خبرگزاری‌های محلی پخش کردند، اعلام کرد که اسرائیل، ده‌ها موضع ایرانی را در سوریه در واکنش به حمله موشکی به پایگاه‌هایش در بلندی‌های اشغالی جولان، هدف قرار داد.

با وجود این‌که ویدیو، وقوع تلفات انسانی در نتیجه بمباران اسرائیل را نشان می‌دهد، اما ایران تا کنون از کشته شدن نیروهایش در بمباران پنجشنبه اسرائیل در سوریه را اعلام نکرده است. نظام سوریه هم اطلاعاتی در این باره منتشر نکرده و تنها می‌گوید که در نتیجه حملات اسرائیل، 3 تن کشته و 2 تن دیگر زخمی شدند.

ویدیوی منتشره که حدود 20 ثانیه است، موشک اسرائیلی دیده می‌شود که یک سکوی پرتاب موشک‌هایی از نوع SA22 را منهدم می‌کند.

شایان ذکر است که سکوی پرتاب موشک ایرانی منهدم شده، ساخت روسیه است. این سکو به نام Pantsir-S1 نیز شهرت دارد که ویژه حمل و پتاب موشک‌های پدافند هوایی کوتاه برد و میان برد است.

تنش میان ایران و اسرائیل در سوریه، دو روز پس از خروج دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران (برجام) روی می‌دهد. اتحادیه اروپا تا کنون به این توافق پایبند است و برای توسعه آن تلاش می‌کند.

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل پنجشنبه 10 مه گفت که ایران با شلیک راکت به سمت اسرائیل از «خط قرمز» عبور کرد.

دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که حملات هوایی اسرائیل به پایگاه‌های ایرانی در سوریه، دستکم 23 نظامی را کشت که 5 تن از آن‌ها سوری هستند.